Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła, 11.02.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła, 11.02.2024r.

  1. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które w ubiegłym tygodniu przyjęły nas z wizytą duszpasterską w swoim domu. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  2. W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu w czasie każdej Mszy Św. posypujemy głowy popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Msze Św. będą odprawione o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00 Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków, w tym jednego do syta.
  3. W czasie Wielkiego Postu będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.00 Za udział w tych nabożeństwach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: pierwszy piątek Wielkiego Postu – szafarze Eucharystii i lektorzy, drugi – wspólnota Bem Aventurados, trzeci – Domowy Kościół, czwarty – schola i ministranci, piąty – kandydaci do bierzmowania. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za dwa tygodnie 25 lutego.
  4. We wtorek po wieczornej Mszy Św. spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
  5. W sobotę zapraszamy na uwielbienie. Spotkanie rozpoczniemy o 18:00 Mszą Świętą, po której będziemy wspólnie uwielbiać Boga śpiewem. Podczas modlitwy zapewniamy opiekę nad dziećmi w salce parafialnej.
  6. Prowadzimy zapisy na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii, który  rozpocznie się 6 kwietnia i będzie trwał cztery soboty (6, 13 , 20 i 27 kwietnia)  od 14.00 do 20.15 Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapisy oraz dodatkowe informacje można uzyskać drogą elektroniczną: narzeczeni.piastowska@wp.pl
  7. Zapraszamy małżeństwa na Kurs Małżeński Alpha, który pomaga wzmocnić więź małżeńską, rozwiązywać konflikty oraz poprawia komunikację. Kurs składa się z siedmiu spotkań, które będą odbywać się co tydzień w poniedziałki. Pierwsze spotkanie 4 marca o 19.00 w sali parafialnej. Zapisy u ks. Karola, lub przez internet – alphanspj@gmail.com
  8. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?