Ogłoszenia duszpasterskie – Czwarta Niedziela Wielkanocy – 07.05.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie – Czwarta Niedziela Wielkanocy – 07.05.2017r.

 1. Dzisiaj:
  a) ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowe w Warszawie,
  b) o godz. 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca,
  c) po Mszy wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  a) w poniedziałek, uroczystość Św. Stanisława B. M.,
  b) w sobotę uroczystość NMP Łaskawej, patronki Stolicy.
  Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy wieczornej a w niedzielę o godz. 17.30.
 3. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie grupy biblijnej Abba.
 4. Zapraszamy na Mszę Domowego Kościoła za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 małżonków, którzy chcą pogłębić swoją relację z Bogiem. Po Eucharystii zapraszamy zainteresowane małżeństwa naszą wspólnotą na kawę i herbatę do sali parafialnej.
 5. Za tydzień w niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na zakup nowych plansz do ołtarzy na procesję Bożego Ciała.
 6. Prowadzimy zapisy na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii. Kurs rozpocznie się 3 czerwca i będzie trwał przez cztery kolejne soboty od 14.00 do 20.15. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz wywieszone są na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 7. Serdecznie podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty.
 8. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus zapraszają do przedszkola przy ul. Kaczorowskiej 3 w dzieci w wieku 2,5 roku; 3; 4; 5 lat. Są wolne miejsca na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie na plakacie i na ulotkach w kościele.
 9. Zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana każdego dnia o godz. 15.00 przed obrazem Jezusa Miłosiernego.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach chorych i cierpiących.
 11. Parafia organizuje pielgrzymkę następującym szlakiem do:
  – Góry Kalwarii, nawiedzenie grobu i muzeum św. Stanisława Papczyńskiego oraz kaplicy z figurą św. Antoniego w Górze,
  – Lewiczyna koło Grójca, Sanktuarium Matki Bożej, Pocieszycielki Strapionych,
  i Nowego Miasta nad Pilicą, miejsca grobu i muzeum bł. o. Honorata Koźmińskiego.
  Wyjazd w sobotę, 27 maja o godz. 8.00, a powrót po godz. 17. Koszt pielgrzymki to 30 zł. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.
 12. Kościół Domowy zaprasza małżeństwa na spotkanie „Bo do tanga trzeba Trojga” w sobotę, 27 maja. Spotkanie to odbędzie się po sąsiedzku – w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Niedźwiadku, w godzinach 9.30 – 16.30 W programie warsztaty z psychologiem zatytułowane „Aby dwoje stało się jednym ciałem” a także nauka tanga pod okiem profesjonalistów, rozmowa małżeńska
Please follow and like us: