Ogłoszenia duszpasterskie – Dwudziesta czwarta niedziela zwykła – 17 września 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Dwudziesta czwarta niedziela zwykła – 17 września 2017 rok

  1. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Formularze deklaracji dostępne są w zakrystii lub kancelarii. Msze św. i spotkania rodziców z dziećmi będą odbywać się w IV niedziele miesiąca o godz. 16.00 W przyszłą niedzielę 24.09 będzie pierwsze spotkanie, a na nim Msza św. dla rodziców i dzieci.
  2. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony 7 listopada (wtorek) o godz. 18.00 wszystkim, którzy przygotowywali się w tym i w poprzednim roku szkolnym. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z tego roku szkolnego odbędzie się w przyszła niedzielę o godz. 19.00 Wspólne spotkania dla obu grup przygotowujące do liturgii będą w październiku.
  3. Prowadzimy zapisy na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego. Kurs rozpocznie się 21 października i będzie trwał przez cztery kolejne soboty od godziny 14.00 do 20.15 Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablotce parafialnej. Zgłoszenia wyłącznie poprzez internet.
  4. Po wakacyjnej przerwie powraca schola. Próba przed Mszą święta o godzinie 10.30 w salce. Zapraszamy wszystkich, którzy swoim śpiewem chcieliby włączyć się w modlitwę. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz dzieci rocznicowe.
  5. Planowany jest wyjazd z naszej parafii do Niemirowa w ramach akcji Różaniec do granic dnia 7 października. W dniu święta Matki Bożej Różańcowej wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi odmawiających różaniec w intencji Polski i całego świata. Nasza parafia chce udać się na wschodnią granicę do Niemirowa. Więcej szczegółów podamy w następnych tygodniach.
  6. W poniedziałek 18.09 wypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i naszej Archidiecezji. Nabożeństwo do św. Stanisława Kostki i adoracja jego relikwii po Mszy św. wieczornej.
  7. Od października wznowi swoją działalność koło biblijne Abba. Spotkania będą odbywać sie we wtorki po Mszy św. wieczornej.
  8. W sobotę 23.09 będą spotkania dla ministrantów. O godz. 9.00 dla ministrantów młodszych, a o 10.00 dla starszych.
  9. Ofiary składane na tacę w zeszłym tygodniu przeznaczane były na inwestycje parafialne. Zebrano 4530 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  10. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?