Ogłoszenia duszpasterskie – Dwudziesta druga niedziela zwykła – 03 września 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Dwudziesta druga niedziela zwykła – 03 września 2017 rok

 1. Dzisiaj o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a o 17.30 nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. W środę 6 września modlitwa wypominkowa o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach.
 3. Prosimy o zgłaszanie dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Formularze deklaracji dostępne są w zakrystii lub kancelarii. Msze św. i spotkania rodziców z dziećmi będą odbywać się w IV niedziele miesiąca o godz. 16.00
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.12.00 poświęcenie przyborów szkolnych. Prosimy dzieci o przyniesienie swoich tornistrów.
 5. Episkopat Polski w 100 rocznicę objawień fatimskich odnowił Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten zostanie ponowiony w naszej parafii w przyszłą niedzielę na każdej Mszy św.
 6. Sakrament bierzmowanie w naszej parafii będzie udzielony 7 listopada (wtorek) o godz. 18.00 wszystkim, którzy przygotowywali się w tym i w poprzednim roku szkolnym. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z tego roku szkolnego odbędzie się w niedzielę 10 września o godz. 19.00 Wspólne spotkania dla obu grup przygotowujące do liturgii będą w październiku. Prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym.
 7. W sobotę 9 września odbędą się pierwsze powakacyjne spotkania dla ministrantów. Młodsi ministranci o 9.00, a starsi o 10.00. Ks. Paweł zaprasza wszystkich chętnych chłopców do grupy ministrantów. Prosimy rodziców o zgłaszanie synów.
 8. Od poniedziałku 11.09 po wakacyjnej przerwie powraca schola. Próba przed Mszą święta o godzinie 10.30 w salce. Zapraszamy wszystkich, którzy swoim śpiewem chcieliby włączyć się w modlitwę. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz dzieci rocznicowe.
 9. Planowany jest wyjazd z naszej parafii do Niemirowa w ramach akcji Różaniec do granic dnia 7 października. W dniu święta Matki Bożej Różańcowej wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi odmawiających różaniec w intencji Polski i całego świata. Nasza parafia chce udać się na wschodnią granicę do Niemirowa. Więcej szczegółów podamy w następnych tygodniach.
 10. W ostatnim czasie przeprowadzone zostały inwestycje w utrzymanie budynków naszej parafii. Konieczne będą również dalsze prace. Dlatego prosimy, aby ofiary składane w drugie niedziele miesiąca były przeznaczane na inwestycje parafialne.
 11. Począwszy od III soboty września (od 16.09) planowane jest powstanie koła szachowego przy naszej parafii, które będzie prowadził Pan Andrzej Kądziołka. Zapraszamy na godzinę 11.00 wszystkich chętnych, w wieku od 5 lat.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Małym Gościu Niedzielnym jest płyta z 1. częścią audiobooka książki Quo vadis.
 13. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?