Ogłoszenia duszpasterskie – Dwudziesta ósma niedziela zwykła – 15 października 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Dwudziesta ósma niedziela zwykła – 15 października 2017 rok

 1. W ostatnią niedzielę obchodziliśmy XVII Dzień Papieski. Zebrane do puszek pieniądze przeznaczone zostały na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
 2. W niedzielę, 22 października Kościół obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Tego dnia odbędzie się także zbiórka pieniędzy na tacę na cele misyjne.
 3. W przyszłą niedzielę 22 października o godz. 16.00 Msza św. i spotkania rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
 4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.00
 5. Zapraszamy na spotkania grupy biblijnej Abba, które odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św.
 6. Przyjmujemy na wypominki – modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Przez cały rok, w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. w ich intencji. W listopadzie po każdej Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać dziesiątkę różańca za zmarłych polecanych w wypominkach.
 7. Taca zebrana w ostatnią niedzielę przeznaczona była na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
 8. W przyszłym tygodniu będzie zbierana ofiara do puszek na telewizję Trwam i radio Maryja, która zostanie przekazana ojcom redemptorystom, którzy będą prowadzili misje parafialne w parafii św. Józefa w Ursusie.
 9. W czwartek, 19 października przypada 33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., poprzedzona koncertem.
 10. W sobotę będą spotkania dla ministrantów o godz. 9.00 dla młodszej grupy, a o 10.00 dla starszej.
 11. Jest dostępna książka intencji mszalnych na przyszły rok kalendarzowy. Można zamawiać intencje na cały rok 2018.
 12. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Związek małżeński zamierzają zawrzeć.

 1. Przemysław Marcin Orłowski kawaler z parafii tutejszej i Marta Lipińska panna z parafii Zwiastowania NMP w Miedznie. Zapowiedź druga.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?