Ogłoszenia duszpasterskie – Dwudziesta siódma niedziela zwykła – 8 października 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Dwudziesta siódma niedziela zwykła – 8 października 2017 rok

  1. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony 7 listopada (wtorek) o godz. 18.00 dla dwóch grup, z tego i poprzedniego cyklu formacyjnego. Spotkania dla obu grup odbędą się dzisiaj po wieczornej Mszy św.
  2. Prowadzimy zapisy na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego. Kurs rozpocznie się 21 października i będzie trwał przez cztery kolejne soboty od godziny 14.00 do 20.15 Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablotce parafialnej.
  3. Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski. Zbierane są pieniądze do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. W Świątyni Opatrzności Bożej o 15.30 odbędzie się koncert z działem znanych wykonawców i zespołów muzycznych.
  4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.00 W piątek 13 października kończą się obchody jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich, kiedy to Matka Boża prosiła o odmawianie różańca w intencji nawrócenia grzeszników i o pokój na świecie. Odpowiedzmy na wezwanie Maryi do modlitwy i pokuty.
  5. Od jutra będziemy przyjmować na wypominki – modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Przez cały rok, w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach rocznych, a o godz.18.00 odprawiana jest Msza św. w ich intencji. W listopadzie po każdej Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać dziesiątkę różańca za zmarłych polecanych w wypominkach.
  6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
  7. Jest już dostępna książka intencji mszalnych na przyszły rok kalendarzowy. Można zamawiać intencje na cały rok 2018.
  8. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Związek małżeński zamierzają zawrzeć.

  1. Roman Józef Gnyp kawaler i Marta Czarniak panna. Oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
  2. Przemysław Marcin Orłowski kawaler z parafii tutejszej i Marta Lipińska panna z parafii Zwiastowania NMP w Miedznie. Zapowiedź pierwsza.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?