Ogłoszenia duszpasterskie – Dwudziesta szósta niedziela zwykła – 1 października 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Dwudziesta szósta niedziela zwykła – 1 października 2017 rok

 1. Dzisiaj o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a o 17.30 zaczynamy nabożeństwa październikowe, które będą się odbywały w niedziele o 17.00 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
 2. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony 7 listopada (wtorek) o godz. 18.00 dla dwóch grup, z tego i poprzedniego cyklu formacyjnego. Spotkania dla obu grup odbędą się w następną niedzielę 8 października po wieczornej Mszy św.
 3. Prowadzimy zapisy na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego. Kurs rozpocznie się 21 października i będzie trwał przez cztery kolejne soboty od godziny 14.00 do 20.15 Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablotce parafialnej. Zgłoszenia wyłącznie poprzez internet.
 4. Zapraszamy wszystkich chętnych do naszej parafialnej scholi. Próby odbywają sie w niedziele o godzinie 10.30 w salce katechetycznej. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz dzieci rocznicowe.
 5. W tym tygodniu wznowi swoją działalność koło biblijne Abba. Spotkania będą odbywać sie we wtorki po Mszy św. wieczornej.
 6. W czwartek 5 października wypada wspomnienie św. Faustyny. Przypominamy, że w naszej parafii codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest koronka do miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do modlitwy.
 7. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00
 8. W sobotę jest pierwsza sobota miesiąca i święto Matki Bożej Różańcowej. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 11.00 Będzie Msza św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
 9. W sobotę 7.10 nie będzie spotkań dla ministrantów.
 10. W przyszłą niedzielę wypada Dzień Papieski. Odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. W Świątyni Opatrzności Bożej o 15.30 odbędzie się koncert z działem znanych wykonawców i zespołów muzycznych.
 11. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca na inwestycje parafialne.
 12. Dzisiaj przed kościołem zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ograniczającym aborcję ze względu na chorobę poczętych dzieci. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
 13. Jest już dostępna książka intencji mszalnych na przyszły rok kalendarzowy. Można zamawiać intencje na cały rok 2018.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu Małego Gościa Niedzielnego jest druga część audiobooka Quo vadis.
 15. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Związek małżeński zamierzają zawrzeć.

 1. Roman Józef Gnyp kawaler i Marta Czarniak panna. Oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?