Ogłoszenia duszpasterskie – Dwunasta niedziela zwykła – 25 czerwca 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Dwunasta niedziela zwykła – 25 czerwca 2017 rok

  1. W piątek 23.06.2017 r. przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień odpustu parafialnego. Przed Mszą św. o godz. 18.00 Ks. Dziekan Zbigniew Sajnóg dokonał wprowadzenia na urząd nowego proboszcza Parafii Ks. Roberta Wyszomirskiego.
  2. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz 19 czerwca 2017 r. mianował Ks. Roberta Walantyka dotychczasowego administratora tutejszej Parafii wikariuszem Parafii Zwiastowania NMP w Ojrzanowie, w dekanacie tarczyńskim. Ks. Robert obejmie swoje nowe obowiązki 27 sierpnia br. W niedzielę 20 sierpnia br. będziemy go uroczyście żegnać. Składamy mu serdeczne podziękowania za wielki wysiłek w prowadzenie Parafii.

Prosimy o modlitwę w intencji nowego Proboszcza i ustępującego Administratora Parafii.

  1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustu parafialnego – sprzątanie całego kościoła, przygotowanie ogniska, kiełbasek, smacznych ciast. Dziękujemy służbie liturgicznej, szafarzom, dziewczynkom sypiącym kwiaty. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy uczestniczyli w tej uroczystości. Bóg zapłać za serce i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odbywały się do piątku po Mszy św. o godzinie 18.00
  3. Od soboty 1 lipca do 31 sierpnia br. w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00 Msze św. w niedziele będą odprawiane normalnie, a w dni powszednie o godzinie 18.00
  4. W niedzielę 2 lipca 2017 r. o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a o 17.30 nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  5. W czwartek 29 czerwca 2017 r. uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, a szczególnie Piotrom i Pawłom, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.
  6. W sobotę 1 lipca 2017 r. na Stadionie Narodowym odbędzie się Uwielbienie Jezusa. Organizatorem spotkania jest Kuria Warszawsko-Praska. Jest to spotkanie o charakterze religijnym połączone z celebracją Złotego Jubileuszu Odnowy Charyzmatycznej. Na spotkaniu obecni będą biskupi diecezji warszawsko-praskiej. Konferencje wygłosi, zaproszony na ten dzień o.John Bashobora z Ugandy. Bilety można nabywać przez internet lub w kościele św. Jakuba w Warszawie. Więcej informacji na stronie internetowej Jezusnastadione.pl
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  8. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego wypoczynku. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św.
Please follow and like us: