Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu, 03.12.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu, 03.12.2023r.

 1. Rozpoczynamy Adwent, okres liturgiczny, który jest przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do udziału w porannych Mszach Św. ku czci NMP, zwanych Roratami, które odprawiamy codziennie oprócz niedziel o 6.45 Zachęcamy szczególnie dzieci, dla których przygotowane są różne atrakcje. Przynosimy ze sobą lampiony lub świece.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe rekolekcje parafialne, które prowadzi o. Arkadiusz Buszka, redemptorysta. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00 Dodatkowe nauki bez Mszy Św. o godz. 19.30 Spowiedź we wtorek od godz. 9.00 i od 17.00
 3. Dzisiaj o godzinie 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, oraz nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
 4. W środę o godz. 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, a o godz. 18.00 Msza Św. w ich intencji.
 5. W piątek wypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O 12.00 zapraszamy na nabożeństwo do NMP w formule Godziny Łaski dla świata.
 6. W tym tygodniu nie będzie spotkania grupy biblijnej Abba i zbiórki dla ministrantów.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 8. Prowadzimy zapisy na wizytę duszpasterską (kolędę). Prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia księdza, podając nazwisko i adres. Można to zrobić na kartce lub przez formularz elektroniczny https://docs.google.com/forms/d/12FfK1tc6BGBOasCudiRavC_4czNrg8SoSe7muoE4q3E/edit
  Zgłoszenia przyjmujemy do 9 grudnia. Kolędę rozpoczniemy od 11 grudnia, a jej porządek będziemy podawać w ogłoszeniach parafialnych.
 9. Zapraszamy młodzież na zimowy wyjazd parafialny w Góry Świętokrzyskie od 22 do 26 stycznia. Szczegóły i zapisy u ks. Karola.
 10. W sobotę 16.12 o godz. 10.00 zapraszamy dzieci z naszej parafii na warsztaty z robienia ozdób świątecznych. Będzie możliwość wykonania stroika na stół wigilijny i różnych ozdób choinkowych spędzając czas w gronie rówieśników.
 11. Wspólnota Bem Aventurados, schola i ministranci zapraszają serdecznie na świąteczną kawiarenkę, która obędzie się w niedzielę 17 grudnia po Mszach Św. o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00. Będzie można zakupić domowe ciasta, oraz świąteczne dekoracje wykonane przez naszych parafian.
 12. Od dzisiaj można nabywać opłatki, przygotowane przez siostry Benedyktynki Sakramentki oraz wigilijne świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 13. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?