Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 rok

 1. Rozpoczynamy Adwent, okres liturgiczny, który jest przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do udziału w porannych Mszach Św. ku czci NMP, zwanych Roratami, które odprawiamy codziennie oprócz niedziel o 6.45 Zachęcamy szczególnie dzieci, dla których przygotowane są różne atrakcje. Przynosimy ze sobą lampiony lub świece.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe rekolekcje parafialne, które prowadzi o. Henryk Kowalski, redemptorysta. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00 Dodatkowe nauki stanowe z Mszą Św. o godz. 19.30 Spowiedź we wtorek od godz. 9.00 i od 17.00
 3. Dzisiaj o godzinie 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, oraz nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
 4. W tym miesiącu wyjątkowo we wtorek, a nie w środę o godz. 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, a o godz. 18.00 Msza Św. w ich intencji.
 5. Po rekolekcjach rozpoczniemy wizytę duszpasterską (kolędę). Przed Świętami Bożego Narodzenia pragniemy odwiedzić mieszkańców osiedla przy ul. Górna Droga. Program kolędy na najbliższy tydzień:
 • środa 4 grudnia – ul. Górna Droga 2;
 • czwartek 5 grudnia – ul. Górna Droga 4;
 • sobota 7 grudnia – ul. Górna Droga 8.

Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od godz. 16.30, w sobotę od godz. 14.00

W kolejnym tygodniu planujemy odwiedzić domy przy ulicy Górna Droga 6, 10, 12, 14 i Bodycha 112.

 1. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na adorację i nabożeństwo Godziny Świętej, które prowadzi wspólnota Bem Aventurados.
 2. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00
 3. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na godz. 11.00 na Mszę Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 4. W przyszłą II niedzielę Adwentu wypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O 17.15 zapraszamy na nabożeństwo do NMP w formule Godziny Łaski dla świata.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel.
 6. Od dzisiaj można nabywać opłatki, przygotowane przez siostry Benedyktynki Sakramentki. Przypominamy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Można również nabywać wigilijne świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 7. W sobotę będą spotkania dla ministrantów. O godzinie 9.00 dla młodszych, a o 10.00 dla starszych.
 8. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?