Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 rok

 1. Rozpoczynamy Adwent, okres liturgiczny, który jest przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do udziału w porannych Mszach Św. ku czci NMP, zwanych Roratami, które odprawiamy codziennie oprócz niedziel o 6.45 Zachęcamy szczególnie dzieci, dla których przygotowane są różne atrakcje. Przynosimy ze sobą lampiony lub świece.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
 3. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej Abba.
 4. W środę o godz. 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, a o godz. 18.00 Msz św. w ich intencji.
 5. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej.
 6. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30Spowiedź od godziny 17.00
 7. W sobotę 8.12 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 12.00 do 13.00zapraszamy na adorację związaną z godziną łaski dla świata. Po Mszy św.wieczornej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i odnowienie aktu poświęcenia się Sercu Matki Bożej.
 8. W sobotę 08.12 będą spotkania dla ministrantów. O godzinie 9.00 dla młodszych,a o 10.00 dla starszych.
 9. Za tydzień 9.12 rozpoczniemy nasze adwentowe rekolekcje parafialne. Poprowadzi je o. Andrzej Kukła, redemptorysta.
 10. Wspólnota Bem Aventurados oraz schola i ministranci zapraszają na świąteczną kawiarenkę w niedzielę 16.12 po Mszach Św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 Oprócz domowych wypieków będzie można zakupić świąteczne drobiazgi. Dochód z kawiarenki zostanie przeznaczony na wiosenny wyjazd młodzieży z naszej parafii.
 11. Zapraszamy dzieci i młodzież chętne do śpiewania na próby scholi w każdą niedzielę o godz. 11.00. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne.
 12. Od dzisiaj można nabywać opłatki, przygotowane przez siostry Benedyktynki Sakramentki, dla których jest to główne źródło utrzymania. Przypominamy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Można również nabywać wigilijne świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 13. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
 14. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz Józef Siwko kawaler Parafii św. Brata Alberta w Warszawie i Dorota Magdalena Słodczyk panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?