Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 rok

 1. Rozpoczynamy Adwent, okres liturgiczny, który jest przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do udziału w porannych Mszach św. ku czci NMP, zwanych Roratami, które odprawiamy codziennie oprócz niedziel o 6.45 Zachęcamy szczególnie dzieci, dla których przygotowane są różne atrakcje. Przynosimy ze sobą lampiony lub świece.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe rekolekcje parafialne, które prowadzi o. prof. Czesław Parzyszek SAC. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00 Spowiedź we wtorek od godz. 9.00 i od 17.00
 3. Dzisiaj o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, oraz nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
 4. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie z przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania.
 5. Od dzisiaj można nabywać opłatki, przygotowane przez siostry Benedyktynki Sakramentki, dla których jest to główne źródło utrzymania. Przypominamy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Można również nabywać wigilijne świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 6. W sobotę 02.12 będą spotkania dla ministrantów. O godz. 9.00 dla ministrantów młodszych, a o 10.00 dla starszych.
 7. W środę o godz. 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, a o godz. 18.00 Msz św. w ich intencji.
 8. W piątek 8 grudnia wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.45 i o 18.00 Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i odnowienie aktu poświęcenia się Sercu Matki Bożej.
 9. Dzisiaj po każdej Mszy św. można nabyć kartki świąteczne i różańce wykonane ręcznie przez wspólnotę Bem Aventurados. Dochód przeznaczony będzie na fundusz pielgrzymkowy. Do różańców dołączone zostały medaliki Matki Bożej ofiarowane przez ojców franciszkanów z Niepokalanowa.
 10. Wspólnota Bem aventurados serdecznie zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy w niedzielę 17 grudnia w godzinach 9.00 – 14.00 Tak jak w ubiegłym roku, będzie można nabyć ozdoby świąteczne i wszelkiego rodzaju rękodzieło, świetnie nadające się na niebanalne prezenty. Zapraszamy do współpracy w kiermaszu osoby uzdolnione plastycznie i rękodzielniczo, aby podzieliły się swoim talentem z innymi. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Pawłem lub Panią Izą, która prowadzi scholę. Dochód z kiermaszu zasili fundusz pielgrzymkowy na Światowe Dni Młodzieży w Panamie
 11. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Przed Bożym Narodzeniem chcemy odwiedzić mieszkańców Osiedla Górna Droga. W środę 6 grudnia – ul. Górna Droga 2, w czwartek 7 grudnia ul. Górna Droga 4, w piątek 8 grudnia ul. Górna Droga 10 (od nr 101 do 221), w sobotę 9 grudnia ul. Górna Droga 10 (od nr 301). Kolędę od pn do pt rozpoczynamy od godz. 16.30, w sobotę od godz. 14.00 W kolejnym tygodniu planujemy odwiedzić mieszkańców domów przy ul Górna Droga 6,8,12,14 oraz Bodycha 120.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu. W Małym Gościu Niedzielnym jest adwentowy lampion do samodzielnego sklejenia.
 13. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
Please follow and like us: