Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020 rok

 1. Dzisiaj rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Poprowadzi je o. dr Andrzej Kukła, redemptorysta. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy Św. i kazanie pasyjne w czasie Gorzkich Żali. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00 O godz. 19.30 katecheza rekolekcyjna bez Mszy Św. Spowiedź we wtorek od godz. 9.00 i od 17.00
 2. Dzisiaj o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, o 17.15 Gorzkie Żale.
 3. W czasie Wielkiego Postu będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.00 Dziękujemy szafarzom Eucharystii i lektorom za poprowadzenie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. O jej poprowadzenie prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: najbliższy piątek – wspólnota Bem Aventurados, trzeci piątek Wielkiego Postu – Domowy Kościół, czwarty – schola i ministranci, piąty – kandydaci do bierzmowania.
 4. W środę o godz. 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, a o godz. 18.00 Msz Św. w ich intencji.
 5. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na adorację i nabożeństwo Godziny Świętej, które poprowadzi wspólnota Bem Aventurados. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 6. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00
 7. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na fatimskie nabożeństwo wynagradzające o godz. 11.00 Będzie Msza Św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
 8. Od 28 lutego w kinach można oglądać film o kulcie Serca Pana Jezusa pt. Najświętsze Serce, który przedstawia historię objawień i obietnic złożonych przez Pana Jezusa tym, którzy będą czcić Jego Serce. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina.
 9. W tym tygodniu z racji rekolekcji nie będzie spotkania grupy biblijnej Abba.
 10. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
 11. W najbliższą sobotę nie będzie spotkań dla ministrantów.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dbającym o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Zapowiedzi przedślubne: 1. Adrian Krzysztof Śledź, kawaler z par. tut. i Agnieszka Kmieć, panna z par. św. Jana Kantego w Legionowie. Zapowiedź druga.

 

Please follow and like us: