Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 rok

  1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. W tym czasie będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.15 Drogę Krzyżową w najbliższy piątek poprowadzi wspólnota Bem Aventurados. Dziękujemy szafarzom Eucharystii i lektorom za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek.
  2. Zapraszamy narzeczonych na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego. Kurs będzie prowadzany metodą warsztatową od 11 maja przez cztery kolejne soboty. Więcej informacji na plakacie w gablotce i u księdza Pawła.
  3. Zapraszamy na spotkania grupy biblijnej Abba, które odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy Św.
  4. W przyszłym tygodniu zbierana będzie ofiara do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
  5. W sobotę 16.03 nie będzie spotkań dla ministrantów.
  6. Na wzór Rzymu przeniesiony został do Warszawy zwyczaj stacji wielkopostnych, celebrowanych każdego dnia w innej świątyni. Przez cały Wielki Post wierni mogą gromadzić się na modlitwę i sakramenty codziennie w innym kościele Warszawy. Program stacyjny przedstawia się następująco. Otwarcie kościoła o godz. 6:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00. Spowiedź od godz. 8:00 – 21:00. Msze Św. według porządku w parafii. O godz. 12:00 – Anioł Pański i Różaniec – część Bolesna; godz. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; godz. 19:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; godz. 20:00 – Msza św. 21:00 – Apel Jasnogórski. W gablotce przed kościołem wywieszone jest kalendarium kościołów stacyjnych.
  7. W środę 13 marca o godz. 17.30 będziemy obchodzili Święto Papieskie z racji 6. rocznicy wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Będziemy również dziękowali Bogu za 100-lecie przywrócenia relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską i 100-lecie pierwszego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski. Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
  9. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne: Marcin Paweł Sucharski, kawaler i Justyna Wąsala, panna. Oboje z parafii św. Józefa w Pruszkowie. Zapowiedź pierwsza.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?