Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2024r.

  1. W czasie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.15 O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: w najbliższy, drugi piątek Wielkiego Postu – wspólnota Bem Aventurados, trzeci – Domowy Kościół, czwarty – schola i ministranci, piąty – kandydaci do bierzmowania. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za tydzień w niedzielę 25 lutego. Nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy Św.
  2. We wtorek po wieczornej Mszy Św. spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
  3. W najbliższą środę zapraszamy mężczyzn z naszej parafii na spotkanie „Śladami mężów Bożych”. Zaczniemy Mszą Święta o godz. 18:00, po której będziemy wspólnie się modlić i poznawać kolejne postaci biblijnych mężczyzn. W najbliższą środę będziemy rozmawiali o postaci proroka Jonasza.
  4. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 Msza Św. i spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
  5. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
  6. Prowadzimy zapisy na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii, który rozpocznie się 6 kwietnia i będzie trwał cztery soboty (6, 13 , 20 i 27 kwietnia)  od 14.00 do 20.15 Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapisy oraz dodatkowe informacje można uzyskać drogą elektroniczną: narzeczeni.piastowska@gmail.com
  7. Zapraszamy małżeństwa na Kurs Małżeński Alpha, który pomaga wzmocnić więź małżeńską, rozwiązywać konflikty oraz poprawia komunikację. Kurs składa się z siedmiu spotkań, które będą odbywać się co tydzień w poniedziałki. Pierwsze spotkanie 4 marca o 19.00 w sali parafialnej. Zapisy u ks. Karola, lub przez internet – alphanspj@gmail.com
  8. W najbliższą sobotę nie będzie zbiórki dla ministrantów.
  9. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?