Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 rok

  1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. W tym czasie będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.00 Za udział w tych nabożeństwach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Drogę Krzyżową w najbliższy piątek poprowadzi wspólnota Bem Aventurados. Dziękujemy wspólnocie Abba za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. Wielkopostne rekolekcje parafialne odbędą się 4,5,6 marca. Poprowadzi je ksiądz Łukasz Górzyński SAC.
  2. W przyszłą niedzielę 25 lutego o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
  3. Trwają zapisy na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii. Kurs rozpocznie się 14 kwietnia i będzie trwał cztery soboty (14, 21, 28 kwietnia i 12 maja) od 14.00 do 20.15. Zapisy oraz dodatkowe informacje można uzyskać drogą elektroniczną. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w naszej gablotce.
  4. Zapraszamy na spotkania grupy biblijnej Abba, które odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św.
  5. Taca zebrana w zeszłym tygodniu przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
  6. W przyszłym tygodniu zbierana będzie ofiara do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
  7. W imieniu wspólnoty Bem Aventurados pragniemy podsumować dotychczasową działalność. W ciągu ostatniego półtora roku odbyły się 3 kiermasze świąteczne i 1 kawiarenka, oraz warsztaty dla dzieci, w czasie których były zbierane pieniądze na fundusz pielgrzymkowy do Panamy. Łącznie zostało zebranych 6.322,43 pln. Ponieważ ta kwota nie pokryje kosztów wyjazdu dla 1 osoby wspólnie z Księżmi z naszej parafii podjęliśmy decyzję, żeby zebrane fundusze przekazać na wyjazd pielgrzymkowy dla scholi i ministrantów z naszej parafii. Wyjazd odbędzie się w dniach 31.05-03.06 do Krakowa i Staniątek.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
  9. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?