Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 rok

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 rok

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Poprowadzi je o. Jacek Dembek, redemptorysta. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy Św. i kazanie pasyjne w czasie Gorzkich Żali. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00 O godz. 19.30 katecheza rekolekcyjna bez Mszy Św. Spowiedź we wtorek od godz. 9.00 i od 17.00
  2. W czasie Wielkiego Postu będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.15 Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziękujemy szafarzom Eucharystii i lektorom za poprowadzenie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. O jej poprowadzenie prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: najbliższy piątek – wspólnota Bem Aventurados, trzeci piątek Wielkiego Postu – Domowy Kościół, czwarty – schola i ministranci, piąty – kandydaci do bierzmowania.
  3. Na wzór Rzymu przeniesiony został do Warszawy zwyczaj stacji wielkopostnych, celebrowanych każdego dnia w innej świątyni. Przez cały Wielki Post wierni mogą gromadzić się na modlitwę i sakramenty codziennie w innym kościele Warszawy. Program stacyjny przedstawia się następująco. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 6.00 do 15:00 Spowiedź od godz. 8:00 – 21:00. Msze Św. według porządku w parafii. O godz. 12:00 – Anioł Pański i Różaniec; o godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 19:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; o godz. 20:00 – Msza Św. 21:00 – Apel Jasnogórski. W gablotce przed kościołem wywieszone jest kalendarium kościołów stacyjnych.
  4. We wtorek z racji rekolekcji nie będzie spotkania grupy biblijnej Abba.
  5. W sobotę 27.02 o godz. 10.00 będzie spotkanie dla wszystkich ministrantów.
  6. W przyszłą niedzielę 28.02 o godz. 16.00 Msza św. i spotkania rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dbającym o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?