OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Wielkiego Postu, 22 lutego 2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie

I Niedziela Wielkiego Postu, 22 lutego 2015 r.

 1. 18 lutego Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. W pełniejszym przeżywaniu tego okresu mogą być pomocne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej, przede wszystkim Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego odprawiana każdego dnia w godzinie miłosierdzia o 15.00-ej. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30. Na Gorzkie Żale z nauką pasyjną zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.00. W tym roku, w nawiązaniu do tradycji rzymskiej i papieskiej, rozpoczęto odprawianie w obu warszawskich diecezjach nabożeństw i Mszy świętych w poszczególnych kościołach stacyjnych. Ich spis znajduje się w internecie i na tablicy przed Kościołem. W tym czasie wyznaczony Kościół stoi otworem od godz. 6-ej rano do 21-ej. W programie m.in. nabożeństwo Gorzkich Żali oraz Msza Św. o godz. 20-ej. Na zakończenie Apel Jasnogórski.
 2. W trakcie Wielkiego Postu Drogę Krzyżową przygotowują poszczególne grupy. Dziękujemy Wspólnocie Abba za piękne i przejmujące nabożeństwo. W najbliższy piątek, 27.02 Drogę Krzyżową poprowadzą lektorzy. Najbliższe ich spotkanie odbędzie się w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30. Następnie nabożeństwo poprowadzą 6.03 ministranci i bielanki, 13.03 młodzież przygotowująca się do bierzmowania, 20.03 szafarze Najświętszego Sakramentu oraz Kościół Domowy, 27.03 Kółka Różańcowe i grupa dekorująca. Harcerzy prosimy o przyłączenie się do którejś z grup.
 3. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w Niedzielę Palmową.
 4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze względu na rozpoczynający się 1.03 kurs dla narzeczonych, zapraszamy na kolejne spotkanie dziś o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą Pismo Święte. Następne spotkanie w piątek, 13.03 – poprowadzimy Drogę Krzyżową po Mszy świętej. Zbiórka na salkach o 17.30.
 5. W dzisiejszą, IV niedzielę miesiąca zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Świętej. Początek spotkania o godz. 16.00.
 6. Serdecznie dziękujemy Rodzinom, które w ubiegłym tygodniu przyjęły odwiedziny kolędowe i kapłańskie błogosławieństwo. Bóg zapłać za wspólna modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej wspólnoty. W najbliższym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ulic: 23.II od g. 16.30 ul. II Armii WP nry 1-39; wtorek 24.II od godz. 16.30 – ul. II Armii WP nry 40-65; środa 25.II od godz. 16.30 – ul. II Armii WP nry 66-86; czwartek 26.II od g. 16.30 – ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej nry 17-38A; w piątek kolędy nie będzie; sobota 28.II od g. 15.00 – ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej nry 39-65. W następnym tygodniu planujemy odwiedzić mieszkańców Osiedla Jerozolimskiego i nowo wybudowanych domów. Prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia kapłana z kolędowym błogosławieństwem. Można to uczynić bezpośrednio u kapłana lub pisząc na adres: parafia@nspj.pl
 7. W najbliższą sobotę zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów i ministrantów. Początek spotkania o godz. 10.00-ej.
 8. Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w niedzielę 1.III o godz. 17.00.
 9. W najbliższą niedzielę 1.03 rozpoczynamy kurs dla narzeczonych prowadzony metodą dialogu i warsztatu „Radość i nadzieja”. Początek godz. 19.00.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy gratulacje oraz serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej.
 11. Z całego serca dziękujemy tym, którzy zatroszczyli się o wystrój naszego Kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas i zaangażowanie, za wszelkie dary serca oraz oddanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 12. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty Śp. Otylia Lipińska. Pomódlmy się w jej intencji.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?