Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Wielkiego Postu, 26.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I niedziela Wielkiego Postu, 26.02.2023 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza Św. i spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.
 2. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.15 O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: drugi piątek Wielkiego Postu (03.03) – szafarze Eucharystii i lektorzy, trzeci (10.03) – wspólnota Bem Aventurados, czwarty (17.03) – Domowy Kościół, piąty (24.03) – schola i ministranci.
 3. Nasze wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy za tydzień 5 marca. Poprowadzi je o. Józef Szczecina redemptorysta. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Św.
 4. W przyszłym tygodniu o 17.00 spotkanie kół Żywego Różańca, o 17.15 Gorzkie Żale.
 5. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 6. W środę o godz. 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, a o godz. 18.00 Msz Św. w ich intencji.
 7. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na adorację i nabożeństwo Godziny Świętej, które poprowadzi wspólnota Bem Aventurados.
 8. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00
 9. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające o godz. 11.00 Będzie Msza Św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca. Również w sobotę wspólnota Woda Życia oraz Domowy Kościół zapraszają na uwielbienie W Rodzinie. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00, a po niej będziemy wspólnie uwielbiać śpiewem Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W trakcie uwielbienia zapewniamy opiekę nad dziećmi.
 10. Zapraszamy małżeństwa na Kurs Małżeński Alpha, który pomaga rozwiązywać konflikty małżeńskie, poprawia komunikację. Kurs składa się z siedmiu spotkań odbywanych co tydzień w poniedziałki. Zapraszamy na krótkie spotkanie zapoznawcze już w przyszłą niedziele 5 marca po Mszy Świętej o godzinie 12:00, natomiast pierwsze spotkanie tematyczne będzie w poniedziałek 6 marca o godzinie 19:00. Małżeństwom, które nie mogą dołączyć stacjonarnie proponujemy udział w kursie online. Zapisy: u ks. Karola lub przez internet – alphanspj@gmail.com
 11. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla ministrantów.
 12. W związku z rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie i odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, dzisiaj po każdej Mszy Świętej, zbieramy ofiary do puszek dla poszkodowanych w wyniku wojny. Za tydzień będzie zbiórka na dzieło misyjne Ad gentes.
 13. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Please follow and like us: