Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu, 6.03.2022 rok

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu, 6.03.2022 rok

 1. Dzisiaj rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Poprowadzi je o. Henryk Kowalski, redemptorysta. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy Św. i kazanie pasyjne w czasie Gorzkich Żali. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00 O godz. 19.30 katecheza rekolekcyjna bez Mszy Św. Spowiedź we wtorek od godz. 9.00 i od 17.00
 2. Dzisiaj o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, o 17.15 Gorzkie Żale.
 3. W czasie Wielkiego Postu będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godzinie 17.15 Dziękujemy szafarzom Eucharystii i lektorom za poprowadzenie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: najbliższy piątek – wspólnota Bem Aventurados, następne piątki kolejno – Domowy Kościół, schola i ministranci, kandydaci do bierzmowania.
 4. W związku z wojną na Ukrainie chcemy powołać parafialny zespół ds. pomocy Ukrainie, aby wesprzeć osoby, które już przyjęły uchodźców oraz znaleźć nowe miejsca w których potrzebujący znajdą dach nad głową. Prosimy o zgłoszenie się te osoby, które już przyjęły uchodźców lub mogą to zrobić. Szukamy również osób, które zaangażują się w pomoc organizacyjną, materialną, prawną, psychologiczną. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po Mszy Św. lub w najbliższych dniach do kancelarii parafialnej. Oferty mieszkaniowe można zgłaszać również na stronie https://caritasaw.pl/pomoc-uchodzcom-z-ukrainy/
 5. Od dziś organizujemy również zbiórkę artykułów dla uchodźców z Ukrainy. Codziennie można przynosić do kościoła artykuły dla dzieci i niemowląt, artykuły spożywcze z długim terminem przydatności (kawa, herbata, słodycze, puszki), ręczniki papierowe, szczoteczki i pastę do zębów, płyny do prania, mydło, żele, szampony, nowe koce, nowe śpiwory, nowe poduszki, nowe kołdry, nową pościel, nowe ręczniki, nową odzież/obuwie. Rzeczy te przekażemy potrzebującym uchodźcom na terenie naszej parafii, do punktu Caritas przy parafii św. Józefa, lub do Caritas przy ul. Wolskiej 172. Rzeczy te można zostawiać przez cały dzień w przedsionku kościoła. Punkty zbiórek znajdują się również przy parafii MB Fatimskiej, w oddziale Caritas przy parafii św. Józefa, Urząd Dzielnicy prowadzi zbiórkę w szkole przy ul. Dzieci Warszawy 42.
 6. W tym tygodniu nie będzie spotkania grupy biblijnej Abba.
 7. W sobotę 12.03 o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów.
 8. W zeszłym tygodniu zbieraliśmy ofiary przeznaczone na pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
 9. W przyszłą niedzielę 13.03 odbędzie się ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 11. W ostatnim czasie pożegnaliśmy naszego parafianina †Stanisława Wawszczaka. Polećmy go i wszystkich bliskich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Please follow and like us: