Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 04.12.2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 04.12.2016r.

 1. Trwają nabożeństwa adwentowe –roraty w kościele codziennie w dni powszednie o godz. 6.45 zapraszamy.
 2. Dzisiaj 4 grudnia obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Za hojne ofiary Bóg zapłać. Jest to również dzień wspomnienia św. Barbary dziewicy i męczennicy.
 3. Również w dniu dzisiejszym o godz.17.00 spotkanie Żywego Różańca a o godz. 17.30 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Po Mszy Św. wieczorne zapraszamy na spotkanie młodzież pragnącą przystąpić do sakramentu bierzmowania.
 5. Zapraszamy do zaopatrywania się w poświęcone opłatki. Ofiarami złożonymi przy tej okazji wspieramy Klauzurowy Zakon Sióstr Sakramentek. Prosimy o nabywanie świec Caritas na stół wigilijny . Nabywając świecę wspieramy „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 6. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary są przeznaczone na fundusz ministrancki.
 7. W najbliższy wtorek 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja biskupa.
 8. We wtorek spotkanie biblijne grupy ABBA.
 9. 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Godzinę Łaski od 12.00 do 13.00 połączoną z różańcem i zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 10. Przyszła niedziela to niedziela „ Gaudete”
 11. W dniu 18 grudnia zapraszamy na kiermasz Bożonarodzeniowy , podczas którego będzie można zakupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz domowej receptury ciasta i ciasteczka. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na fundusz pielgrzymkowy na ŚDM w Panamie.
 12. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego , która jest odmawiana każdego dnia o godz. 15.00 przed obrazem Jezusa Miłosiernego.
 13. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Piotra Skargi , która mieści się przy ul. Bema róg Kasprzaka na Woli zaprasza kandydatów do klas pierwszych i klas siódmych na rok szkolny 2017/2018. Spotkanie informacyjne odbędzie się w budynku szkoły w sobotę 10 grudnia w godzinach 10.00-13.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.skarga.edu.pl
 14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz wielu łask Bożych. Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o chorych i cierpiących.
 15. Na zakończenie tradycyjnie serdeczne podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty.
Please follow and like us: