Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 rok

  1. Rozpoczęliśmy Adwent, okres liturgiczny, który jest przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do udziału w porannych Mszach św. ku czci NMP, zwanych Roratami, które odprawiamy codziennie oprócz niedziel o 6.45 Zachęcamy szczególnie dzieci, dla których przygotowane są różne atrakcje. Przynosimy ze sobą lampiony lub świece.
  2. Po każdej Mszy św. można nabywać opłatki, przygotowane przez siostry Benedyktynki Sakramentki, dla których jest to główne źródło utrzymania. Przypominamy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Można również nabywać wigilijne świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  3. Wspólnota Bem aventurados serdecznie zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy w niedzielę 17 grudnia w godzinach 9.00 – 14.00 Tak jak w ubiegłym roku, będzie można nabyć ozdoby świąteczne i wszelkiego rodzaju rękodzieło, świetnie nadające się na świąteczne prezenty. Dochód z kiermaszu zasili fundusz pielgrzymkowy na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
  4. W sobotę 16.12 spotkanie dla ministrantów młodszych i starszych o godz. 9.30
  5. W przyszłym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę. W poniedziałek 11 grudnia – ul. Górna Droga 6, we wtorek 12 grudnia ul. Górna Droga 8, w środę 13 grudnia ul. Górna Droga 14, w czwartek 14 grudnia ul. Bodycha 120, w piątek 15 grudnia ul. Górna Droga 12 (od nr 101 do 221), w sobotę 16 grudnia ul. Górna Droga 12 (od nr 301). Kolędę od pn do pt rozpoczynamy od godz. 16.30, w sobotę od godz. 14.00 W kolejnym tygodniu planujemy odwiedzić mieszkańców domów przy ul. Bodycha 112.
  6. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
  8. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?