Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 rok

  1. Przeżywamy Adwent, okres liturgiczny, który jest przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do udziału w porannych Mszach Św. ku czci NMP, zwanych Roratami, które odprawiamy codziennie oprócz niedziel o 6.45 Zachęcamy szczególnie dzieci, dla których przygotowane są różne atrakcje. Przynosimy ze sobą lampiony lub świece.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe rekolekcje parafialne, które prowadzi o. dr Andrzej Kukła, redemptorysta. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00 Dodatkowe nauki stanowe bez Mszy Św. o godz. 19.30 Spowiedź we wtorek od godz. 9.00 i od 17.00
  3. Wspólnota Bem Aventurados oraz schola i ministranci zapraszają na świąteczną kawiarenkę w niedzielę 16.12 po Mszach Św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 Oprócz domowych wypieków będzie można zakupić świąteczne drobiazgi. Dochód z kawiarenki zostanie przeznaczony na wiosenny wyjazd młodzieży z naszej parafii.
  4. Można nabywać opłatki, przygotowane przez siostry Benedyktynki Sakramentki, dla których jest to główne źródło utrzymania. Przypominamy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Można również nabywać wigilijne świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. Zapraszamy dzieci i młodzież chętne do śpiewania na próby scholi w każdą niedzielę o godz. 11.00 Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne.
  6. W sobotę 15.12 będą spotkania dla ministrantów. O godzinie 9.00 dla młodszych, a o 10.00 dla starszych.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
  8. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  9. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz Józef Siwko kawaler Parafii św. Brata Alberta w Warszawie i Dorota Magdalena Słodczyk panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

Please follow and like us: