Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia 2019 rok

 1. W czasie Adwentu zachęcamy wszystkich do udziału w porannych Mszach Św. ku czci NMP, zwanych Roratami, które odprawiamy codziennie oprócz niedziel o 6.45 Przynosimy ze sobą lampiony lub świece.
 2. Dzisiaj o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo do NMP w formule Godziny Łaski dla świata.
 3. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które w ubiegłym tygodniu przyjęły nas z wizytą duszpasterską w swoim domu. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Program kolędy na najbliższy tydzień:
 • poniedziałek, 9 grudnia – ul. Górna Droga 6;
 • wtorek, 10 grudnia – ul. Górna Droga 14;
 • środa, 11 grudnia – ul. Bodycha 112;
 • czwartek, 12 grudnia – ul. Górna Droga 10;
 • piątek, 13 grudnia – ul. Górna Droga 10;
 • sobota, 14 grudnia – ul. Górna Droga 12.

Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od godz. 16.30, w sobotę od godz. 14.00

W kolejnym tygodniu planujemy odwiedzić domy przy ulicy Bodycha 120, Bodycha, Bieńczaka, Grocholicka, Prażmowska, Wysoczyńska, Piskorska, Kużnicy Kołłątajowskiej do nr 44, Ochocka (nowe bloki).

 1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Św. zbieramy ofiary do puszek na ten cel.
 2. Po każdej Mszy Św. można dzisiaj nabywać opłatki, przygotowane przez siostry Benedyktynki Sakramentki. Przypominamy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Można również nabywać wigilijne świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 3. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na warsztaty plastyczne, które poprowadzi młodzież z naszej parafii. Dzieci będą robić kartki świąteczne, a dla starszych przewidziane są warsztaty decoupage’u. Ofiary złożone za uczestnictwo w warsztatach będą przeznaczone na wsparcie wakacyjnego wyjazdu wolontariuszy z naszej parafii.
 4. Wspólnota Bem Aventurados, schola i ministranci zapraszają na świąteczną kawiarenkę, która obędzie się w niedzielę 15 grudnia po Mszach Św. o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00. Będzie można zakupić domowe ciasta, a także na miejscu wypić wspólnie z innymi ciepłą kawę i herbatę. Dochód z kawiarenki przeznaczony zostanie na dofinansowanie wiosennego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 5. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

Please follow and like us: