Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 01.01.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 01.01.2017r.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Świętej Bożej Rodzicielki powierzamy się Jej i prosimy o pokój i opiekę w rozpoczynającym się Nowym Roku 2017 .Z tej okazji życzymy gościom i naszym parafianom dużo radości, to Jezus jest naszą radością więc otwórzmy na Niego nasze serca, domy, naszą codzienność, aby doświadczyć przemieniającej mocy Jego łaski.
 2. Trwamy w okresie Bożego Narodzenia w Liturgii powracamy do wydarzeń w których Bóg wkroczył w historię ludzkości w naszą historię .Kultywujmy zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem : śpiewajmy kolędy, oznaczmy mieszkania w Trzech Króli odwiedzajmy szopki…
 3. W dniu dzisiejszym Pierwsza Niedziela Miesiąca o godz. 17.00zapraszamy na Żywy Różaniec a po nim adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę 4 stycznia modlitwa wypominkowa za zmarłych o godz. 17.30 a o 18.00 Msza Św. w ich intencji . Zapraszamy.
 5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego- Trzech Króli . Jest to dzień wolny od pracy i tego dnia mamy obowiązek brania udziału we Mszy Św. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Św. błogosławić będziemy kredę i kadzidło. Tego dnia ofiary przeznaczone będą na misje święte. Tradycyjnie Orszak Trzech Króli wyruszy po raz 8 z Placu Zamkowego o godz.12.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału a szczególnie dzieci i młodzież z rodzicami.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego , która kończy okres liturgiczny Bożego Narodzenia, ale wystrój kościoła pozostanie tradycyjnie do 2 lutego.
 7. Od jutra rozpoczynamy wizyty duszpasterskie od godz. 16.30 , z kapłańskim błogosławieństwem pragniemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic: w poniedziałek : ul. Orzeszkowej, Prusa i Żytnia, we wtorek ul. Daniłowskiego, Baczyńskiego, Kraszewskiego, w środę :ul. Markerta, w czwartek : ul. Ogrodowa i Rumuńska, w sobotę od godz.15.00 Bodycha, Bieńczaka i Grocholicka.
 8. W następnej kolejności planujemy odwiedzić mieszkańców ulic: Regulska w Regułach, Piastowska, Dworcowa, Witosa, Włoczewskich, Krawczyka, Jesionowa, Herbaciana, Noworegulska, Kajetańska, Kampanii Kordian. Mieszkańców osiedla Górna Droga , bloku Bodycha 120 jak i nowo wybudowanych domów prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia kapłana z kolędowym błogosławieństwem. Można to uczynić bezpośrednio u kapłana lub piszą na adres email: parafia@nspj.pl
 9. Kurs dla narzeczonych : Radość i Nadzieja rozpoczyna się 4 marca zapisy na adres email: narzeczeni.piastowska@gmail.com.
 10. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego , która jest odmawiana każdego dnia o godz. 15.00 przed obrazem Jezusa Miłosiernego.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz wielu łask Bożych. Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o chorych i cierpiących.
 12. Na zakończenie tradycyjnie serdeczne podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty.
 13. Zapraszamy do polubienia strony parafii na facebook – Parafia NSPJ Warszawa- Ursus
Please follow and like us: