Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 4 styczeń 2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 4 styczeń 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca, a o 17.30 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.
 2. We wtorek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu w całej Polsce ofiary na tacę przeznaczone są na wsparcie misyjnego dzieła na całym świecie. Tego dnia w naszej parafii można będzie obejrzeć powtórnie Jasełka wystawiane na Mszy św. o godz. 12.00-ej. Próba Jasełek od godz. 11.00- ej.
 3. Tradycyjny Orszak Trzech Króli wyruszy po raz siódmy z Placu Zamkowego o godz. 12.00, aby oddać cześć Zbawicielowi świata. Zakończenie Orszaku przed szopką na Placu Piłsudskiego. Scenariusz 7 edycji Orszaku opiera się na haśle: POKÓJ. RADOŚĆ. RODZINA. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież z rodzinami.
 4. W środę 7 stycznia modlitwa wypominkowa za zmarłych o 17.30, a o 18.00 Msza św. w ich intencji. Zapraszamy.
 5. Od pon. 5 I rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską, tzw. Kolędę. Z kapłańskim błogosławieństwem pragniemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic: – poniedziałek: ul. Orzeszkowej, Prusa i Żytnia; – Środa, 7 I 2015 r., od godz. 16.30: ul. Daniłowskiego, Baczyńskiego, Kraszewskiego; – czwartek, 8 I 2015 r., od godz. 16.30, ul. Markerta; – piątek, 9 I 2015 r., od godz. 16.30: ul. Ogrodowa i Rumuńska; – sobota 10 I 2015 r., od godz. 15.00: ul. Bodycha, Bieńczaka i Grocholicka.
 6. W następnej kolejności planujemy odwiedzić mieszkańców ulic: Regulska w Regułach, Piastowska, Dworcowa, Witosa, Włoczewskich, Krawczyka, Jesionowa, Herbaciana, Noworegulska, Kajetańska, Kampanii Kordian. Mieszkańców osiedla Górna Droga jak i nowo wybudowanych domów prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia kapłana z kolędowym błogosławieństwem. Można to uczynić bezpośrednio u kapłana lub pisząc na adres email: parafia@nspj.pl
 7. Chętnych do śpiewania zapraszamy na zbiórkę po Nowym Roku. Pierwsze spotkanie dziecięcej scholi w niedzielę 11 I o godz. 11.00 na salkach. Próba Jasełek w uroczystość Trzech Króli o godz. 11.00. Występ na Mszy dziecięcej.
 8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po Mszy św. wieczornej 11-go i 18-go stycznia. Zapraszamy.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej.
 10. Serdeczne podziękowanie składamy również wszystkim, którzy zatroszczyli się o piękny wystrój naszego Kościoła. Bóg zapłać za dary serca, poświęcony czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 11. W ostatnim czasie odeszli do Pana: Śp. Henryk Markiewicz i śp. Tadeusz Wodzyński. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…
Please follow and like us: