Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu, 13.03.2022 rok

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu, 13.03.2022 rok

  1. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godzinie 17.15 Dziękujemy wspólnocie Bem Aventurados za przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: najbliższy piątek – wspólnoty Domowego Kościoła, następne piątki kolejno – schola i ministranci, kandydaci do bierzmowania.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli lub zgłosili chęć przyjęcia uchodźców bądź zaoferowali swoją pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary w ramach zbiórki dla uchodźców. Codziennie można przynosić do kościoła artykuły dla dzieci i niemowląt, artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, ręczniki papierowe, szczoteczki i pastę do zębów, płyny do prania, mydło, żele, szampony, nowe koce, nowe śpiwory, nowe poduszki, nowe kołdry, nową pościel, nowe ręczniki, nową odzież/obuwie. Rzeczy te przekażemy potrzebującym uchodźcom na terenie naszej parafii, do punktu Caritas przy parafii św. Józefa, lub do Caritas przy ul. Wolskiej 172. Rzeczy te można zostawiać przez cały dzień w przedsionku kościoła. Punkty zbiórek znajdują się również przy parafii MB Fatimskiej, w oddziale Caritas przy parafii św. Józefa, Urząd Dzielnicy prowadzi zbiórkę w szkole przy ul. Dzieci Warszawy 42.
  3. W sobotę 19.03 wypada Uroczystość św. Józefa. Ks. Proboszcz z parafii św. Józefa w Ursusie zaprasza na uroczystości odpustowe na godz. 12.30 albo na 18.00 Obie Msze Św. będzie celebrował i kazanie wygłosi gość z Rzymu, Ks. Kard. Gerhard Muller. W naszym kościele Msze Św. jak w dzień powszedni.
  4. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
  5. W tym tygodniu nie będzie spotkania dla ministrantów.
  6. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Please follow and like us: