Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Wielkiego Postu  – 8 marca 2020 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020 rok

  1. W czasie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.15 Dziękujemy scholi i ministrantom za poprowadzenie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. O jej poprowadzenie prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: najbliższy piątek – wspólnota Bem Aventurados, następnie Domowy Kościół, i kandydaci do bierzmowania.
  2. W tym tygodniu przypada Święto Papieskie i 7. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę świętego Piotra. W tym roku przypada również stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Z tej racji, w czwartek, 12 marca o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. Do udziału w modlitwie zaproszeni są wszyscy wierni.
  3. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
  4. W najbliższą sobotę będą spotkania dla ministrantów. O godz. 9.00 dla młodszych, a o 10.00 dla starszych.
  5. Zapraszamy narzeczonych na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego. Kurs będzie prowadzany metodą warsztatową w dwie soboty kwietnia – 18 i 25 oraz dwie soboty maja – 9 i 16 w godz. od 14.00 do 20.15 Więcej informacji na plakacie w gablotce i u księdza Pawła.
  6. Od 28 lutego w kinach można oglądać film o kulcie Serca Pana Jezusa pt. Najświętsze Serce, który przedstawia historię objawień i obietnic złożonych przez Pana Jezusa tym, którzy będą czcić Jego Serce. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina.
  7. Dzisiaj po każdej Mszy Św. zbieramy do puszek na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dbającym o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?