Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu, 11.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu, 11.12.2022r.

  1. Przeżywamy okres Adwentu. Zachęcamy do udziału w porannych Mszach Św. ku czci NMP, zwanych Roratami, które odprawiamy codziennie oprócz niedziel o 6.45 Przynosimy ze sobą lampiony lub świece.
  2. W sobotę 17.12 o godz. 10.00 zapraszamy dzieci z naszej parafii na warsztaty z robienia ozdób świątecznych. Będzie możliwość wykonania stroika na stół wigilijny i różnych ozdób choinkowych spędzając czas w gronie rówieśników.
  3. Wspólnota Bem Aventurados, schola i ministranci zapraszają serdecznie na świąteczną kawiarenkę, która obędzie się w niedzielę 18 grudnia po Mszach Św. o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00. Będzie można zakupić domowe ciasta, oraz świąteczne dekoracje wykonane przez naszych parafian. a także na miejscu wypić wspólnie z innymi ciepłą kawę i herbatę. Dochód z kawiarenki zostanie przeznaczony na dofinansowanie scholi i ministrantów.

Osoby, które zajmują się rękodziełem i chciałby pokazać swoją ofertę zapraszamy do kontaktu. Serdecznie zapraszamy rodziców ministrantów i dziewczynek ze scholi do pomocy przy pieczeniu ciast. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. Izy.

  1. W tym roku świąteczną wizytę duszpasterską (kolędę) będziemy odbywać jak w poprzednich latach wyłącznie na indywidualną prośbę. Prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia księdza, najlepiej na kartce, podając swój adres, telefon i uwagi dotyczące terminu kolędy, którą rozpoczniemy od 2 stycznia.
  2. Można nabywać opłatki, przygotowane przez siostry Benedyktynki Sakramentki oraz wigilijne świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  3. W tym tygodniu nie będzie spotkania grupy biblijnej Abba, ani spotkania dla ministrantów.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  5. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Zapowiedzi przedślubne

  1. Henryk Jacek Skrzyński, kawaler z parafii tutejszej i Konstancja Maria Krystosiak, panna z par. św. Dominika w Warszawie. Zapowiedź druga.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?