Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019 rok

 1. W czasie Adwentu zachęcamy wszystkich do udziału w porannych Mszach Św. ku czci NMP, zwanych Roratami, które odprawiamy codziennie oprócz niedziel o 6.45 Przynosimy ze sobą lampiony lub świece.
 2. Dzisiaj po Mszach Św. o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00 wspólnota Bem Aventurados, schola i ministranci zapraszają na świąteczną kawiarenkę. Można zakupić świąteczne pocztówki, domowe ciasta, wypić kawę lub herbatę. Dochód z kawiarenki przeznaczony zostanie na dofinansowanie wiosennego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 3. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które w ubiegłym tygodniu przyjęły nas z wizytą duszpasterską w swoim domu. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Program kolędy na najbliższy tydzień:
 • poniedziałek, 16 grudnia – ul. Bodycha 120;
 • wtorek, 17 grudnia – ul. Bodycha, Bieńczaka, Grocholicka;
 • środa, 18 grudnia – ul. Prażmowska, Wysoczyńska, Piskorska;
 • czwartek, 19 grudnia – ul. Kużnicy Kołłątajowskiej do nr 44;
 • piątek, 20 grudnia – ul. Ochocka 1AA i 1AB;
 • sobota, 21 grudnia – ul. Ochocka 1AC, 2AB, 2AC.

Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od godz. 16.30, w sobotę od godz. 14.00

W kolejnym tygodniu wizyty duszpasterskiej nie będzie. Kolędę wznowimy od 7 stycznia.

 1. Po każdej Mszy Św. można dzisiaj nabywać opłatki, przygotowane przez siostry Benedyktynki Sakramentki. Przypominamy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Można również nabywać wigilijne świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ministranci będą dzisiaj rozprowadzali sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.
 2. W sobotę 21.12 będą spotkania dla ministrantów. O godzinie 9.00 dla młodszych, a o 10.00 dla starszych.
 3. Ofiary złożone na tacę w zeszłym tygodniu przeznaczone są na inwestycje parafialne. Zbieraliśmy również ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Please follow and like us: