Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 rok

  1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. Zachęcamy wszystkich do udziału w porannych Mszach św. ku czci NMP, zwanych Roratami, które odprawiamy codziennie oprócz niedziel o 6.45 Przynosimy ze sobą lampiony lub świece.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. można nabywać opłatki, przygotowane przez siostry Benedyktynki Sakramentki. Przypominamy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Można również nabywać wigilijne świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ministranci rozprowadzają również sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na fundusz ministrancki.
  3. Wspólnota Bem aventurados serdecznie zaprasza dzisiaj na kiermasz bożonarodzeniowy w godzinach 9.00 – 14.00 Można nabyć ozdoby świąteczne i wszelkiego rodzaju rękodzieło, świetnie nadające się na świąteczne prezenty. Dochód z kiermaszu zasili fundusz pielgrzymkowy na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
  4. Za tydzień w niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 Pasterka o godzinie 24.00
  5. Za tydzień nie będzie spotkania dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  6. W piątek będzie jeszcze możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed Świętami. Będziemy spowiadać rano od 6.30 i wieczorem od 17.00.
  7. W przyszłym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę. W poniedziałek 18 grudnia – ul. Bodycha 112 (od nr 100 do 414), we wtorek 19 grudnia ul. Bodycha 112 (od V p do końca). Kolędę w te dni rozpoczniemy od godz. 16.30 Po Świętach kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia.
  8. W ostatnią niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone były na inwestycje parafialne, za co składamy Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
  10. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. W poniedziałek 25 grudnia o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich dbających o czystość i estetykę naszej świątyni i za ich rodziny. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy ministrantów, lektorów do przygotowania szopki i choinek na Boże Narodzenie.
Please follow and like us: