Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 rok

  1. Przypominamy, że nadal obowiązują nowe zasady uczestnictwa w Mszach Św. Liczba wiernych uzależniona jest od powierzchni kościoła. W naszym kościele wewnątrz może uczestniczyć jednorazowo 21 osób, nie licząc posługujących. Można również uczestniczyć we Mszy Św. pozostając na zewnątrz kościoła. W niedzielę o godzinie 10.00 i 12.00 Msze Św. będą transmitowane na stronie internetowej (https://www.facebook.com/pg/Parafia-NSPJ-Warszawa-Ursus-337495636407311/posts/) naszej parafii. We Mszy Św. niedzielnej można uczestniczyć również w sobotę o godz. 18.00
  2. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej, podczas której możemy towarzyszyć Jezusowi, który przeżywał trwogę zbliżającej się męki i konania. Będzie również transmisja na żywo z tego nabożeństwa na stronie naszej parafii na facebooku (adres internetowy jak wyżej).
  3. W piątek 1 maja wspominamy św. Józefa, rzemieślnika. Od tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP, które będą odprawiane w niedziele i święta o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 17.00 Miesiąc maj poświęcony jest Matce Najświętszej. Będziemy Ją prosić, by w tym trudnym dla nas czasie pomagała nam przyjmować i wypełniać wolę Jej Syna.
  4. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca i tego dnia obchodzić będziemy również Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Św. o godz. 7.00, 18.00 i dodatkowo o godz. 11.00 Msza Św. połączona z nabożeństwem fatimskim, która będzie transmitowana (adres jak wyżej).
  5. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a po nim nabożeństwo majowe.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickie. Wspomóżmy w ten sposób wydawnictwa katolickie, które przeżywają trudny czas.
  7. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na utrzymanie parafii dokonując przelewu bezpośrednio na nasze konto bankowe. Jesteśmy wdzięczni za każdą ofiarę.
  8. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Michał Andrzej Świtkiewicz, kawaler z parafii tutejszej i Anna Rudnicka, panna z parafii św. Józefa w Warszawie. Zapowiedź pierwsza.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?