OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Wielkiego Postu, 08 marca 2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie

III Niedziela Wielkiego Postu, 8 marca 2015 r.

 1. W dniu dzisiejszym składamy najlepsze życzenia naszym drogim Paniom – niech Bóg Wam błogosławi i napełnia Wasze serca radością i pokojem.
 2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone będą, tradycyjnie, na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. W pełniejszym przeżywaniu Wielkiego Postu mogą być pomocne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek o godz. 18.30, a na Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę na godz. 17.00.
 4. W trakcie Wielkiego Postu Drogę Krzyżową przygotowują poszczególne grupy. Dziękujemy za tak pięknie przygotowaną i poprowadzoną Drogę Krzyżową przez ministrantów i scholę. Najbliższe nabożeństwo Drogi Krzyżowej 13.03 poprowadzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania, następne 20.03 szafarze Najświętszego Sakramentu oraz Kościół Domowy, 27.03 Kółka Różańcowe i grupa dekorująca. Próba dla grupy bierzmowanych w najbliższy piątek o godz. 17.30 na salkach.
 5. Na spotkanie ze Słowem Bożym zaprasza grupa Abba we wtorek o godz. 19.00.
 6. Nasza kolęda zbliża się do końca. Serdecznie dziękujemy Rodzinom, które przyjęły odwiedziny kolędowe i kapłańskie błogosławieństwo. Bóg zapłać za wspólna modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej wspólnoty. W poniedziałek planujemy odwiedzić pozostałych parafian i mieszkańców ul. Bodycha 118 i 120 oraz zakończenie kolędy. Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia chęci przyjęcia kapłana z kolędowym błogosławieństwem DZIŚ albo bezpośrednio u kapłana albo DZIŚ pisząc na adres: parafia@nspj.pl
 7. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyrusza z Piastowa do Góry Kalwarii w piątek 20 marca. Początek Mszą św. w Piastowie w par. św. Michała Archanioła, ul. Orzeszkowej 23 o godz. 20.00. Trasa wynosi 44 kilometry. Kontakt z ks. Michałem.
 8. Spotkanie pisankowe dla dzieci planujemy na sobotę 28 marca, o g. 11.00.
 9. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w Niedzielę Palmową. Głosić je będzie ks. misjonarz pracujący na Ukrainie.
 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy gratulacje oraz serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej.
 11. Z całego serca dziękujemy tym, którzy zatroszczyli się o wystrój naszego Kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas i zaangażowanie, za dary serca oraz oddanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 12. Z naszej wspólnoty odeszła mająca 102 lata Śp. Weronika Grzejszczak. Pomódlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek…
Please follow and like us: