Ogłoszenia duszpasterskie – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2017r.

 1. W imieniu zmarłego Księdza Proboszcza, ks. Janusza dziękuje wszystkim za wniesiony trud przygotowania Jego uroczystości pogrzebowych. Za posprzątanie kościoła, zorganizowanie wieńców, za wspaniałe i smaczne ciasta. Zostało zamówionych 35 indywidualnych Mszy świętych, które będą odprawione gdy będzie wolna intencja mszalna, a przez cały miesiąc czerwiec Msza święta gregoriańska. Bóg wam zapłać za dar modlitwy za zmarłego.
 2. Dzisiaj po Mszy wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 3. Jutro, w poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 4. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie grupy biblijnej Abba.
 5. Włączmy się w przeżywanie Wielkiego Postu poprzez udział w nabożeństwach: w piątek Drogi Krzyżowej po Mszy wieczornej, a w niedzielę w Gorzkich Żalach o godz. 17.00.
 6. W sobotę, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy o godz. 18.00 będzie możliwość rozpoczęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam do włączenia się w modlitwę dzieci nienarodzonych.
 7. Za tydzień w niedzielę, 26 marca mszą św. o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie rodziców i dzieci komunijnych.
 8. Także za tydzień po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu na święta Wielkanocne.
 9. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus zapraszają do przedszkola przy Kaczorowskiej 3 w dzieci w wieku 2,5 roku; 3; 4; 5 lat. Są wolne miejsca na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie na plakacie i na ulotkach w kościele.
 10. W dniu 1 kwietnia o godzinie 11.00 zapraszamy na warsztaty wielkanocne podczas których będzie można wykonać własnoręczną kartkę świąteczną oraz pisankę. Koszt warsztatów to 30 złotych. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na fundusz wyjazdowy do Panamy na ŚDM.
 11. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana każdego dnia o godz. 15.00 przed obrazem Jezusa Miłosiernego.
 12. Wszystkich solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach chorych i cierpiących.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?