Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2022 rok

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2022 rok

 1. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy Św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godzinie 17.15 Dziękujemy wspólnocie Domowego Kościoła za przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne: najbliższy piątek – schola i ministranci, następny piątek kandydaci do bierzmowania.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary w ramach zbiórki dla uchodźców. Codziennie można przynosić do kościoła artykuły dla dzieci i niemowląt, artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, ręczniki papierowe, szczoteczki i pastę do zębów, płyny do prania, mydło, żele, szampony, nowe koce, nowe śpiwory, nowe poduszki, nowe kołdry, nową pościel, nowe ręczniki, nową odzież/obuwie. Rzeczy te przekażemy potrzebującym uchodźcom na terenie naszej parafii, do punktu Caritas przy parafii św. Józefa, lub do Caritas przy ul. Wolskiej 172. Rzeczy te można zostawiać przez cały dzień w przedsionku kościoła. Punkty zbiórek znajdują się również przy parafii MB Fatimskiej, w oddziale Caritas przy parafii św. Józefa, Urząd Dzielnicy prowadzi zbiórkę w szkole przy ul. Dzieci Warszawy 42.
 3. W piątek 25.03 wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia o godz. 17.00 Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Łącząc się z tą modlitwą zapraszamy na nabożeństwo i adorację od godz. 17.00 Trwajmy w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Msze Św. jak w dzień powszedni.
 4. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 6. W sobotę 26.03 o godz. 9.00 spotkanie dla ministrantów.
 7. Uczniowie SP nr 14 pod opieką siostry Zuzanny Skopiak zapraszają na przedstawienie ukazujące życie bł. kard. Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II pt. Siła miłości. Spektakl odbędzie się we wtorek 22.03 o 17.30 w DK Arsus, ul. Traktorzystów 14. Wstęp wolny.
 8. W ostatnią niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 10. Zapowiedzi przedślubne:
 11. Michał Gutowski, kawaler z par. tut. i Bernardeta Mędza, panna z par. św. Kazimierza. Zapowiedź pierwsza.
 12. Piotr Głos, kawaler z par. tut. i Paulina Olczak, panna z par. św. Rodziny w Warszawie. Zapowiedź pierwsza.

 

Please follow and like us: