Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 rok

  1. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.15 Drogę Krzyżową w najbliższy piątek poprowadzą ministranci i schola. Dziękujemy kandydatom do bierzmowania za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 31 marca. Poprowadzi je o. Michał Chaciński, franciszkanin z Niepokalanowa.
  2. W niedzielę 31 marca podczas pierwszego dnia rekolekcji zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Maksymiliana. Chcemy przygotować się na to wydarzenie poprzez nowennę do tego Świętego, którą odprawiamy w tym tygodniu po wieczornej Mszy Św.
  3. We poniedziałek 25.03 obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w tym dniu według porządku dnia powszedniego. Na Mszy o godz. 18.00 będzie możliwość rozpoczęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za rodziny i dzieci nienarodzone
  4. Zapraszamy narzeczonych na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego. Kurs będzie prowadzany metodą warsztatową od 11 maja przez cztery kolejne soboty. Więcej informacji na plakacie w gablotce i u księdza Pawła.
  5. Zapraszamy na spotkania grupy biblijnej Abba, które odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy Św.
  6. W zeszłym tygodniu zbierana była ofiara do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
  7. W sobotę 30.03 będą spotkania dla ministrantów. O godz. 9.00 dla młodszych, o 10.00 dla starszych.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
  9. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Karol Warchulski, kawaler i Agnieszka Harasimczuk, panna. Oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

 

 

Please follow and like us: