Ogłoszenia duszpasterskie – III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie – III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2017r.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Dziadka, a wczoraj swoje święto miały Babcie życzymy im wszystkim dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata .
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła
  w środę – Św. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła
  w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, jest to Dzień Islamu w kościele katolickim w Polsce
  w piątek wspomnienie – bł. ks. Jerzego Matulewicza biskupa odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów. Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  w sobotę  wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, których odwiedziliśmy z Wizytą Duszpasterską . Dziękujemy za miłe przyjęcie i złożone ofiary.
 4. Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską. W tym tygodniu od godz. 16.30 z kapłańskim błogosławieństwem  pragniemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic:
  w poniedziałek 23.01- Szomańskiego od 1-31
  wtorek  24.01 – ul.Szomańskiego od 32 do końca.
  środa 25.01 – ul. Michałowicza 1-45,
  czwartek 26.01 – ul. Michałowicza 46-78,
  piątek 27.01 –ul. Regulska w Ursusie nr 21-39 w tym nr 22 i 22A,
  w  sobotę 28.01 – ul. Michałowicza od  nr 79 do końca.
 5. W następnej kolejności planujemy odwiedzić mieszkańców ulic: Regulskiej w Ursusie 40-90, Piskorskiej, Wysoczyńskiej i Prażmowskiej II Armii WP, Kuźnicy Kołłątajowskiej i Osiedle Jerozolimskie. Mieszkańców osiedla Górna Droga, bloku Bodycha 120 jak i nowo wybudowanych domów prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia kapłana z kolędowym błogosławieństwem. Można to uczynić bezpośrednio u kapłana lub piszą na adres email: parafia @nspj.pl
 6. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.
 7. W przyszłą niedzielę Mszą Św. o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 8. Za Tydzień w niedzielę 29 stycznia po Mszy Św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zapraszamy.
 9. Kurs dla narzeczonych: Radość i Nadzieja rozpoczyna się 4 marca zapisy na adres email: narzeczeni.piastowska@gmail.com
 10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej .W Gościu Niedzielnym w tym tygodniu jest płyta nagrana przez wybitnego tenora Andrea Bocelli.
 11. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana codziennie o godz.15,00 przed obrazem Jezusa Miłosiernego.
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej  oraz wielu łask Bożych. Pamiętajmy w naszych  modlitwach szczególnie o chorych i cierpiących.
 13. Na zakończenie tradycyjnie serdeczne podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty.
 14. Zapraszamy do polubienia strony parafii na facebook – Parafia NSPJ  Warszawa- Ursus.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?