Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 rok

  1. Dzisiaj od godz. 14.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się spotkanie młodych „Panama w Warszawie” w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą obecną w tych dniach w Panamie. Konferencję wygłosi Ks. Abp Grzegorz Ryś. Podczas spotkania przewidziana jest Eucharystia, wspólne czuwanie przy ikonie Matki Bożej, uwielbienie, a także łączenie się na żywo z młodzieżą w Panamie. Szczegóły spotkania zamieszczone są na plakacie.
  2. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy odwiedzać chorych od godz. 9.30. Spowiedź od godz. 17.00 Po Mszy Św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty Domowego Kościoła.
  4. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca i święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. będą odprawione o 7.00, 11.00 i 18.00 Przynosimy ze sobą świece, które zostaną uroczyście pobłogosławione. O godz. 11.00 Msza Św. połączona z nabożeństwem fatimskim. Będzie rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca. W tym dniu obchodzimy również Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia modlimy się za siostry i braci zakonnych. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie zakonów klauzurowych. Po wieczornej Mszy św. prosimy o pomoc w wyniesieniu choinek i demontażu dekoracji świątecznej.
  5. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, oraz nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
  6. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które w ubiegłym tygodniu przyjęły nas z wizytą duszpasterską w swoim domu. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Na czas ferii szkolnych zawieszamy kolędę. Wznowimy ją 11 lutego. W tygodniu po feriach planujemy odwiedzić mieszkańców ulic: Orzeszkowej, Prusa, Żytnia, Daniłowskiego, Baczyńskiego, Kraszewskiego, Regulska w Regułach, Dworcowa, Rumuńska, Ogrodowa, Witosa, Poprzeczna, Kajetańska.
  7. W czasie ferii szkolnych nie będzie spotkań dla ministrantów.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
  9. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Marek Sławomir Szczepański, kawaler i Aleksandra Figielska, panna. Oboje z parafii tutejszej.

 

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?