Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 18.12.2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 18.12.2016r.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głoszone będą na każdej Mszy Św.
 2. W poniedziałek zapraszamy na Msze z nauką rekolekcyjną na godz. 10.00 i 18 .00
 3. Wtorek to dzień spowiedzi św. oczekujemy w konfesjonałach od godz. 9.00 i 17.00. Msza Św. z nauką o godz. 10.00 i 18.00
 4. Szafarzy, lektorów , ministrantów oraz wszystkich chętnych , którzy chcą pomóc w ubieraniu choinek oraz szopki zapraszamy w środę po Mszy Św. wieczornej
 5. W piątek o godz. 18,30 zbiórka ministrantów i lektorów, aby przygotować liturgię pasterki.
 6. 24.12.2016r ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.45 zapraszamy.
  24.12.2016r Wigilia Narodzenia Pańskiego Mszy Św. Wieczornej nie będzie. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego zadbajmy, by w ten wieczór nikt nie był samotny. Wigilię rozpoczynajmy od odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwą i śpiewem kolęd.
  O godz. 23 zapraszamy na przedstawienie przygotowane przez dzieci i młodzież naszej parafii .
  O godz. 24.00 PASTERKA
 7. Zapraszamy do zaopatrywania się w poświęcone opłatki. Ofiarami złożonymi przy tej okazji wspieramy Klauzurowy Zakon Sióstr Sakramentek. Prosimy o nabywanie świec Caritas na stół wigilijny . Nabywając świecę wspieramy „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 8. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary są przeznaczone na fundusz ministrancki.
 1. Niedziela 25.12.2016r Uroczystość Narodzenia Pańskiego,poniedziałek 26.12.br. Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze Św. jak w każdą niedzielę
 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na kiermasz Bożonarodzeniowy od godz. 11.00 do 14.00 podczas którego będzie można zakupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz domowej receptury ciasta i ciasteczka. O godz. 13.00 odbędzie się aukcja szyszki, która może być ozdobą stroika bożonarodzeniowego, a została przywieziona z Ogrodów Watykańskich. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na fundusz pielgrzymkowy na ŚDM w Panamie.
 2. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana każdego dnia o godz. 15.00 przed obrazem Jezusa Miłosiernego.
 3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz wielu łask Bożych. Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o chorych i cierpiących.
 4. Na zakończenie tradycyjnie serdeczne podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty.
 5. Zapraszamy do polubienia strony parafii na facebook – Parafia NSPJ Warszawa- Ursus
Please follow and like us: