Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019 rok

 1. Kończy się okres Adwentu. We wtorek 24 grudnia w Wigilię Narodzenia Pańskiego o godz. 6.45 zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00 Pasterka o godzinie 24.00 Zgodnie z tradycją powstrzymujemy się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych. Ofiary złożone na tacę w czasie Pasterki przeznaczone są na Dom Samotnej Matki.
 2. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
 3. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. W czasie każdej Mszy Św. będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 4. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które w ubiegłym tygodniu przyjęły nas z wizytą duszpasterską w swoim domu. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Kolędę wznowimy od 7 stycznia. Planujemy odwiedzić domy przy ulicy Kuźnicy Kołłątajowskiej (od nr 45), II Armii W.P. i Regulskiej.
 5. Po każdej Mszy Św. można dzisiaj nabywać opłatki, przygotowane przez siostry Benedyktynki Sakramentki. Przypominamy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Ministranci będą dzisiaj rozprowadzali sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.
 6. Wspólnota Bem Aventurados, schola i ministranci dziękują wszystkim, którzy włączyli się w świąteczną kawiarenkę, która odbyła się w ostatnią niedzielę. Dochód z kawiarenki zostanie przeznaczony na wiosenny wyjazd młodzieży z naszej parafii.
 7. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy ministrantów, lektorów i wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu świątecznego wystroju kościoła.
 8. W sobotę 28.12 nie będzie spotkania dla ministrantów.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. W środę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. za wszystkich dbających o czystość i estetykę naszej świątyni oraz za dobroczyńców.
 11. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Niech świętowanie Tajemnicy Wcielenia zaowocuje Bożym pokojem i radością.

 

 

Please follow and like us: