Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 rok

 1. Dzisiaj rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Poprowadzi je o. Michał Chaciński, franciszkanin z Niepokalanowa. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy Św. i kazanie pasyjne w czasie Gorzkich Żali. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00 Spowiedź we wtorek od godz. 9.00 i od 17.00
 2. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. wieczornej oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.15 Drogę Krzyżową w najbliższy piątek poprowadzą wspólnoty Domowego Kościoła. Dziękujemy ministrantom i scholi za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek.
 3. Dzisiaj wprowadzamy do naszego kościoła relikwie św. Maksymiliana. Niech poznawanie jego nauczania oraz kontemplacja przykładu życia stanowi dla nas wzór gorliwego postępowania w wierze.
 4. We wtorek 2 kwietnia jest 14. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Od godz. 21.00 na placu Piłsudskiego odbędzie się tradycyjne wieczorne czuwanie.
 5. W środę o godz. 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, a o godz. 18.00 Msza Św. w ich intencji.
 6. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 7. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00
 8. W sobotę jest pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 11.00 Będzie Msza Św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
 9. W sobotę 06.04 będą spotkania dla ministrantów. O godz. 9.00 dla młodszych, o 10.00 dla starszych.
 10. W niedzielę 7 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie XIV Marszu Świętości Życia. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi, do uczestnictwa w nim, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o istotnej roli ojca w przyjęciu dziecka i jego wychowaniu. Poprzedzi go Msza Św. w Katedrze Warszawskiej o godz. 11.00.
 11. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, o 17.15 Gorzkie żale.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
 13. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Adam Grzegorz Wójcik, kawaler i Katarzyna Urszula Kawka, panna. Oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

 

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?