Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła, 28.01.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła, 28.01.2024 r.

    1. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza Św. i spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. Również w niedzielę po wieczornej Mszy Świętej będzie spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
    2. Od poniedziałku 29 stycznia wznowimy wizytę duszpasterską. Program kolędy na ten tydzień:
    • poniedziałek, 29 stycznia – ul. Kompanii Kordian, Krawczyka;
    • wtorek, 30 stycznia – ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej;
    • środa, 31 stycznia – ul. Markerta, Melcera, Piskorska;
    • czwartek, 01 lutego – ul. Prawnicza, Robini;
    • sobota, 03 lutego – ul. Michałowicza.

    Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od godz. 16.30, w sobotę od godz. 14.00 W kolejnym tygodniu odwiedzimy parafian przy ul. Szomańskiego w poniedziałek, Ochockiej we wtorek, Wysoczyńskiej i Włoczewskich w czwartek, Piastowskiej w sobotę.

    1. W czwartek 1 lutego przed pierwszym piątkiem miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej, która ma charakter wynagradzający Chrystusowi za nasze grzechy. Modlitwę prowadzi wspólnota Bem Aventurados.
    2. W piątek 2 lutego wypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzamy chorych od godz. 9.30 Spowiedź od godziny 17.00 W tym dni wypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), Dzień Życia Konsekrowanego. W czasie Mszy Św. będziemy błogosławili świece. Taca zebrana w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe. W piątek po wieczornej Mszy Św. prosimy o pomoc w wyniesieniu choinek i demontażu dekoracji świątecznej.
    3. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Fatimskie nabożeństwo wynagradzające o godz. 11.00 Będzie Msza Św., rozważanie tajemnicy różańcowej i jedna część różańca.
    4. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, oraz nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
    5. Rozpoczynamy zapisy na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii, który rozpocznie się 6 kwietnia i będzie trwał cztery soboty (6, 13 , 20 i 27 kwietnia)  od 14.00 do 20.15 Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapisy oraz dodatkowe informacje można uzyskać drogą elektroniczną: narzeczeni.piastowska@wp.pl
    6. Zapraszamy małżeństwa na Kurs Małżeński Alpha, który pomaga wzmocnić więź małżeńską, rozwiązywać konflikty oraz poprawia komunikację. Kurs składa się z siedmiu spotkań, które będą odbywać się co tydzień w poniedziałki. Pierwsze spotkanie 4 marca o 19.00 w sali parafialnej. Zapisy u ks. Karola, lub przez internet – alphanspj@gmail.com
    7. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?