Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła 31.01.2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie

IV Niedziela Zwykła 31.01.2016r.

1.W tym tygodniu obchodzimy:

We wtorek- Święto Ofiarowania Pańskiego

W piątek – wspomnienie Św. Agaty Dziewicy i Męczennicy

W sobotę – wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, których odwiedziliśmy z Wizytą Duszpasterską. Dziękujemy za wspólną modlitwę, miłe przyjęcie i złożone ofiary.

Na okres ferii zimowych zawieszamy wizytę duszpasterską. Po feriach zimowych planujemy odwiedzić mieszkańców ulic: Regulska w Ursusie, Michałowicza, Piskorska, Wysoczyńska, Prażmowska. Mieszkańców osiedla Górna Droga jak i nowo wybudowanych domów prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia kapłana z kolędowym błogosławieństwem, można to uczynić bezpośrednio lub pisząc na adres email: parafia@nspj.pl.

  1. Rozpoczynają się ferie zimowe .Wszystkim wyjeżdzającym życzymy miłego wypoczynku ,wspaniałych wrażeń oraz bezpiecznego powrotu. Pozostałym wytrwałości i satysfakcji z podejmowanych zadań.

4.We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego- Matki Bożej Gromnicznej. Jest to dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się więc za osoby poświęcone Bogu. Msze św. o godz. 7.00 , 10.00, 18.00. Na Msze święte przychodzimy z gromnicami, które zostaną uroczyście poświęcone. Po Mszy św. wieczornej prosimy o pomoc w demontażu dekoracji świątecznej.

  1. W środę 3 lutego modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych od godz. 17.20 a o godz.18.00 Msza św . w ich intencji.
  2. W piątek 5 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz.17.00 a o godz.18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Rano odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  3. W przyszłą niedzielę o godz.17.00 Żywy Różaniec a o godz.17.30 comiesięczna adoracji Najświętszego Sakramentu.

8.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Bożej oraz wielu łask Bożych . Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o chorych i cierpiących.

  1. Od 29 stycznia 2016r w polskich kinach można oglądać film „ Bernadetta. Cud w Lourdes” to wyjątkowa produkcja o objawieniach maryjnych, które odmieniły życie tysięcy ludzi .Film został nagrodzony na festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. Zachęcamy do wybrania się do warszawskich kin : Atlantic, Kinoteka, Luna lub Wisła.
  2. Na zakończenie tradycyjnie serdeczne podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty.
Please follow and like us: