Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa, 02.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa, 02.04.2023 r.

 

  1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie palm. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15 Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w drogę krzyżową, która przeszła ulicami naszej parafii w ostatni piątek – służbie liturgicznej, szafarzom, scholi, czytającym rozważania męki Pańskiej, wszystkim parafianom za modlitwę.
  2. Dzisiaj wspólnota Bem Aventurados, schola i ministranci zapraszają na świąteczną kawiarenkę. Można nabyć domowe ciasta, napić się kawy. Przed Mszą Św. można zakupić palmy wielkanocne.
  3. W środę o 17.30 modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy chętnych do pomocy w przygotowaniu grobu Pańskiego, ciemnicy i ołtarza.
  4. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne, w czasie którego wspominamy w sposób uroczysty mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. W Wielki Czwartek w kościołach parafialnych nie odprawia się Mszy Św. porannych. W naszym kościele Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Jest to uroczysta pamiątka ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Św. przenosimy Najświętszy Sakrament do ciemnicy na pamiątkę pojmania i uwięzienia Pana Jezusa. Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 O godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej, podczas której możemy towarzyszyć Jezusowi, który przeżywał trwogę zbliżającej się męki i konania.
  5. Wielki Piątek to dzień śmierci Pana Jezusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły. Nie sprawuje się Mszy Świętych. Od 9.30 będziemy odwiedzać chorych. Kościół będzie otwarty od godz. 10.30 W ciągu dnia adorujemy Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. W tym dniu na całym świecie zbierane są ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego. Po Liturgii odprawimy drogę krzyżową. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 21.00
  6. W Wielką Sobotę w ciągu dnia adorujemy Pana Jezusa złożonego w grobie. Kościół będzie otwarty od godz. 8.00 Do godziny 16.00 będą święcone pokarmy na stół wielkanocny. Wieczorna Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 rozpoczyna obchód zmartwychwstania Pana Jezusa. Na Liturgię przynosimy świece.
  7. W przyszłą niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 a po niej Msza Św. Zapraszamy wszystkie grupy do włączenia się w to radosne wydarzenie. Msze Św. będą o godzinie 6.00, 10.00, 12.00 i 18.00 Nie będzie Mszy św. o godzinie 8.00.
  8. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiamy do środy 5 kwietnia. Od czwartku 6 kwietnia do poniedziałku 10 kwietnia kancelaria będzie nieczynna.
  9. W tym tygodniu nie będzie spotkania grupy biblijnej Abba.
  10. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?