Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019 rok

 1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie palm, a po Mszy Św. o godz. 12.00 konkurs z nagrodami na najbardziej oryginalną, największą i najładniejszą palmę. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15 Dziękujemy wspólnotom grupy biblijnej Abba i Żywego Różańca za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek. W Wielki Piątek tradycyjnie po Liturgii Męki Pańskiej odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii.
 2. Dzisiaj wspólnota Bem Aventurados, schola i ministranci zapraszają na świąteczną kawiarenkę. Będzie można nabyć domowe ciasta, napić się kawy i herbaty. Przed Mszami Św. będzie również możliwość zakupienia palm wielkanocnych. Dochód z kawiarenki i sprzedaży palm będzie przeznaczony na wyjazd młodzieży z naszej parafii.
 3. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.
 4. W środę zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu grobu Pańskiego, ciemnicy i ołtarza.
 5. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne, w czasie którego wspominamy w sposób uroczysty mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. W Wielki Czwartek w kościołach parafialnych nie odprawia się Mszy Św. porannych. W naszym kościele Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Jest to uroczysta pamiątka ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Św. przenosimy Najświętszy Sakrament do ciemnicy na pamiątkę pojmania i uwięzienia Pana Jezusa. Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 O godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej, podczas której możemy towarzyszyć Jezusowi, który przeżywał trwogę zbliżającej się męki i konania.
 6. Wielki Piątek to dzień śmierci Pana Jezusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły. W Kościele nie sprawuje się Mszy Świętych. Nasz kościół będzie otwarty od godz. 8.00 W ciągu dnia adorujemy Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, w czasie której słuchamy Słowa Bożego, adorujemy Krzyż i przyjmujemy Komunię św. W tym dniu na całym świecie zbierane są ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego. Bezpośrednio po Liturgii odprawimy drogę krzyżową ulicami naszej parafii. W czasie drogi krzyżowej będziemy nieśli zapalone świece. Zapraszamy przedstawicieli grup parafialnych do włączenia się w tę modlitwę przez poprowadzenie rozważań przy kolejnych stacjach. (Grupa biblijna Abba 1 i 2, Bem Aventurados 3 i 4, Domowy Kościół 5 i 6, schola i ministranci 7 i 8, kandydaci do bierzmowania 9 i 10, szafarze i lektorzy 11 i 12, Koła Różańcowe 13 i 14.) Po powrocie do kościoła przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 21.00
 7. W Wielką Sobotę w ciągu dnia adorujemy Pana Jezusa złożonego w grobie. Nasz kościół będzie otwarty od godz. 8.00 Przez cały dzień, do godziny 17.00 będą święcone pokarmy na stół wielkanocny. Przy wejściu do kościoła ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki. Wieczorna Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 rozpoczyna obchód zmartwychwstania Pana Jezusa. Na Liturgię przynosimy świece.
 8. W przyszłą niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 a po niej Msza Św. Zapraszamy wszystkie grupy do włączenia się w to radosne wydarzenie. Msze Św. będą o godzinie 6.00, 10.00, 12.00 i 18.00 Nie będzie Mszy św. o godzinie 8.00
 9. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. odprawione będą jak w każdą niedzielę.
 10. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiamy do środy 17 kwietnia. Od czwartku 18 kwietnia do poniedziałku 22 kwietnia kancelaria będzie nieczynna.
 11. Służba liturgiczna zbiera się w czasie Triduum Paschalnego na godzinę przed każdą liturgią, czyli w czwartek i piątek o godz.17.00, w sobotę o godz. 18.00
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy bocznym wyjściu.
 13. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Michał Wawszczak, kawaler i Aleksandra Goluch, panna. Oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
 2. Oskar Jakub Grzybowski, kawaler z parafii św. Zygmunta w Słomczynie i Adriana Barbara Franiewska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?