Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa, 24.03.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej, 24.03.2024r.

 1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie palm, a po Mszy Św. o godz. 12.00 konkurs z nagrodami na najbardziej oryginalną, największą i najładniejszą palmę. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15
 2. Dzisiaj wspólnota Bem Aventurados, schola i ministranci zapraszają na świąteczną kawiarenkę. Można nabyć domowe ciasta, a przed Mszami Św. jest możliwość zakupienia palm wielkanocnych. Dochód z kawiarenki i sprzedaży palm będzie przeznaczony na wyjazd młodzieży z naszej parafii.
 3. W środę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu grobu Pańskiego, ciemnicy i ołtarza.
 4. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne, w czasie którego wspominamy w mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. W Wielki Czwartek nie odprawia się Mszy Św. porannych. W naszym kościele Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Po Mszy Św. przenosimy Najświętszy Sakrament do ciemnicy na pamiątkę pojmania i uwięzienia Pana Jezusa. W tym roku będzie możliwość adoracji Pana Jezusa przez całą noc. O godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej, podczas której możemy towarzyszyć Jezusowi, który przeżywał trwogę zbliżającej się męki i konania.
 5. Wielki Piątek to dzień śmierci Pana Jezusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły. W Kościele nie sprawuje się Mszy Świętych. Kościół będzie otwarty od godz. 8.00 W ciągu dnia adorujemy Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, w czasie której słuchamy Słowa Bożego, adorujemy Krzyż i przyjmujemy Komunię Św. W tym dniu na całym świecie zbierane są ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego.
 6. W Wielką Sobotę w ciągu dnia adorujemy Pana Jezusa złożonego w grobie. O godz. 8.00 zapraszamy na modlitwę brewiarzową, zwaną Ciemną Jutrznią. Od 9.00 do 16.00 będą święcone pokarmy na stół wielkanocny. Przy wejściu do kościoła ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki. Wieczorna Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 rozpoczyna obchód zmartwychwstania Pana Jezusa. Na Liturgię przynosimy świece.
 7. W przyszłą niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 a po niej Msza Św. Zapraszamy wszystkie grupy do włączenia się w to radosne wydarzenie. Msze Św. będą o godzinie 6.00, 10.00, 12.00 i 18.00 Nie będzie Mszy św. o godzinie 8.00
 8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. odprawione będą jak w każdą niedzielę.
 9. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiamy do środy 27 marca. Od czwartku 28 marca do poniedziałku 1 kwietnia kancelaria będzie nieczynna.
 10. Służba liturgiczna zbiera się w czasie Triduum Paschalnego na godzinę przed każdą liturgią, czyli w czwartek i piątek o godz.17.00, w sobotę o godz. 18.00
 11. Nasza parafia i Ruch Rodzin Nazaretańskich organizują pielgrzymkę do Markowej, wsi związanej z bł. rodziną Ulmów, 24-25 maja, z noclegiem w Sanoku. Przewidywany koszt z wyżywieniem to ok. 480 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 12. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Dawid Tadeusz Gumkowski, kawaler z par. tut. i Milena Bożena Mućka panna z par. Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Zapowiedź druga.

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?