Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – 5 kwietnia 2020 rok

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – 5 kwietnia 2020 rok

  1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze Św. odprawiane są zgodnie z rozkładem niedzielnym jednak zgodnie z zasadami wprowadzonymi przez władze świeckie na czas stanu epidemii, we Mszy Św. i nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie pięć osób oraz celebrans i posługujący. Msza Św. o godzinie 12.00 będzie transmitowana na żywo
    na stronie facebookowej naszej parafii –

https://www.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-NSPJ-Warszawa-Ursus-337495636407311/

Jeżeli transmisja zakończy się pomyślnie to liturgia Triduum Paschalnego również będzie transmitowana.

  1. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne, w czasie którego wspominamy w sposób uroczysty mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. W Wielki Czwartek w kościołach parafialnych nie odprawia się Mszy Św. porannych. W naszym kościele Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Jest to uroczysta pamiątka ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Św. zwykle przenosi się Najświętszy Sakrament do ciemnicy na pamiątkę pojmania i uwięzienia Pana Jezusa. W tym roku wyjątkowo pomija się procesję do ciemnicy na zakończenie uroczystości. Najświętszy Sakrament pozostawiamy w tabernakulum. Zwykle o godz. 23.00 odprawialiśmy w naszej parafii nabożeństwo Godziny Świętej, podczas której możemy towarzyszyć Jezusowi, który przeżywał trwogę zbliżającej się męki i konania. W tym roku będzie transmisja na żywo z tego nabożeństwa na stronie naszej parafii na facebooku (adres jak wyżej).
  2. Wielki Piątek to dzień śmierci Pana Jezusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły. W Kościele nie sprawuje się Mszy Świętych. Nasz kościół będzie otwarty od godz. 9.00 W ciągu dnia adorujemy Pana Jezusa w ciemnicy. Prosimy, aby w kościele nie przebywało jednocześnie więcej jak 5 osób. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, w czasie której słuchamy Słowa Bożego, adorujemy Krzyż i przyjmujemy Komunię Św. Liturgia odbędzie się bez udziału ludu. W tym roku nie będzie drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.
  3. W Wielką Sobotę w ciągu dnia adorujemy Pana Jezusa złożonego w grobie. Nasz kościół będzie otwarty od godz. 9.00 Od godziny 10.00 do 12.00 będzie możliwość spowiedzi w salkach parafialnych obok kościoła. Wieczorna Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 rozpoczyna obchód zmartwychwstania Pana Jezusa. Z powodu przepisów administracyjnych, nie jest możliwa tradycyjna forma błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę. Nasz biskup zaleca wiernym błogosławienie pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny, według formularza na stronie – https://duszpasterstworodzin.pl/?mailpoet_router&endpoint=track&action=click&data=WyIyNjQxIiwiYzk5YmQ4NWM1YTc4NzU5Y2Q4OWFlYTg4YWU5OWU4MDAiLCI1MzQxOSIsImVhOGRkYWQ4ZDViNCIsZmFsc2Vd
  4. W przyszłą niedzielę Msze Św. będą odprawione o 6.00, 10.00, 12.00 i 18.00 Nie będzie jednak procesji rezurekcyjnej.
  5. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiamy do środy 8 kwietnia. Od czwartku 9 kwietnia do poniedziałku 13 kwietnia kancelaria będzie nieczynna.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na utrzymanie parafii dokonując przelewu bezpośrednio na nasze konto bankowe.
  7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dbającym o wystrój i czystość naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

Może zainteresujesz się również tymi informacjami?