Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA PALMOWA, MĘKI PAŃSKIEJ – 09.04.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA PALMOWA, MĘKI PAŃSKIEJ – 09.04.2017r.

 1. Dzisiaj:
 • zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, który się odbędzie po Mszach o godz. 8, 10, 12 i 18. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na fundusz wyjazdowy do Panamy,
 • po Mszy o godz. 12 odbędzie się konkurs palm wielkanocnych zorganizowany przez wspólnotę Bem Awenturados.
 • o godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali.
 1. Jutro, w poniedziałek dzień spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy rano od godz. 9.00 i po południu od godz. 17.00. Msze w tym dniu będą o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
 1. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie grupy biblijnej Abba.
 2. W Środę po Mszy wieczornej zapraszam do pomocy przy budowie Ciemnicy i Bożego Grobu

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

W parafiach nie odprawia się Mszy św. porannych. W Katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godz. 10.00 będzie Msza Krzyżma, celebrowana przez kardynała Kazimierza Nycza i kapłanów archidiecezji warszawskiej.
Poświęca się oleje używane do sprawowania sakramentów, kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie.
W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

Na zakończenie Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

Prywatna adoracja do godz. 21.00.

W noc wielkoczwartkową wspólnota Bem Awenturados zaprasza na Godzinę Święta przy Ciemnicy. Czuwanie rozpocznie się o godz. 23.00 i potrwa do godz. 24.00.

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu zachowujemy post ścisły, a Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy. Od godz. 8.00 będzie otwarty kościół, aby w ciszy adorować naszego Pana Jezusa w Ciemnicy. W godzinie śmierci Chrystusa, o 15.00 zapraszam na koronkę do Miłosierdzia Bożego i różaniec w którym rozważymy tajemnice bolesne różańca.

Wieczorem o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej.

Po niej Droga krzyżowa i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu. W tym dniu zbierane są ofiary na Grób Pański w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA

Od godz. 8.00 do 17.00 święcenie pokarmów na stół wielkanocny, a ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.

Wieczorna Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się po zachodzie słońca o godz. 19.30.

Na liturgię przynosimy świece.

REZUREKCJA W NIEDZIELĘ WIELKANOCNA

Rozpocznie się o godz. 6.00. Zapraszam poszczególne grupy parafialne, dziewczynki sypiące kwiatki oraz służbę liturgiczną ołtarza.
Nie będzie Mszy o godz. 8.00. Kolejne Msze o godz. 10.00, 12.00 i 18.00.

W II dzień świąt Msze jak w każdą niedzielę.

 1. Ważna informacja dla całej służby liturgicznej ołtarza. W czasie Triduum Paschalnego zbieramy się godzinę przed każdą liturgią.
 2. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus zapraszają do przedszkola przy Kaczorowskiej 3 w dzieci w wieku 2,5 roku; 3; 4; 5 lat. Są wolne miejsca na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie na plakacie i na ulotkach w kościele.
 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 2. Zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana każdego dnia o godz. 15.00 przed obrazem Jezusa Miłosiernego.
 3. Serdeczne podziękowania dla dbających estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach chorych i cierpiących.
Please follow and like us: