Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej – 20.03.2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej – 20.03.2016r.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie

 1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej , zwaną także Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dzisiaj też rozpoczynamy rekolekcje które poprowadzi ks. Jan.
 2. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach Świętych, a także w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 18.00.
 3. Spowiedź we wtorek od godz. 9.00 oraz po południu od godz.17.00 do skutku.
 4. Dzisiaj na wszystkich Mszach Św. poświęcenie palm , a po Mszy Św. o godz.12.00 konkurs z nagroda na najbardziej oryginalną , największą i najładniejszą palmę.
 5. Na Gorzkie Żale z nauką pasyjną zapraszamy o godz. 17,00.
 6. Serdecznie dziękujemy lektorom za piękne i przejmujące przygotowanie Drogi Krzyżowej w ubiegły piątek.
 7. Spowiedź oraz wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiamy do środy 23.03.br.
 8. W środę odwidzimy chorych z posługą sakramentalną w ich domach. Prosimy o zgłaszanie chorych i osób starszych. Początek wizyt od godz. 9.00.
 9. Wszystkich chętnych do pomocy przy instalowaniu dekoracji ołtarza zapraszamy w środę po Mszy Św. wieczornej.
 10. Tradycją naszej wspólnoty jest gruntowe porządkowanie świątyni przed wielkimi wydarzeniami. Zapraszamy do pomocy chętnych w Wielki Czwartek po wieczornej Liturgii i Adoracji.
 11. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy do jak najpełniejszego uczestnictwa w Rekolekcjach i Liturgii oraz wydarzeniach Wielkiego Tygodnia, szczególnie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku z Liturgią Męki Pańskiej. Na centralną Drogę Krzyżową zapraszamy o godz. 20.00 z Kościoła św. Anny. W radosnej Liturgii Wigilii Paschalnej w sobotni wieczór nastąpi odnowienie przyrzeczeń Chrztu Św. prosimy o przyniesienie świec.

Procesja rezurekcyjna w niedzielę rano. Są to najbardziej doniosłe i najcenniejsze uroczystości w całym roku liturgicznym. Koniecznie trzeba się w nie zaangażować.

 1. Szafarzy i lektorów zapraszamy do pomocy przy dekoracji ołtarza w środę po wieczornej Mszy Świętej . Po nim spotkanie organizacyjne dotyczące liturgii.
 2. Służba liturgiczna zbiera się w czasie Triduum Paschalnego na godzinę przed każdą liturgią o godz.17,00.
 3. Tradycyjnie zapraszamy do sypania kwiatów oraz pomocy w czasie procesji rezurekcyjnej dziewczęta .
 4. Najbliższe spotkanie kandydatów do bierzmowania w II niedzielę Wielkanocną 03. Kwietnia . Zapraszamy po Mszy Św. wieczornej.
 5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Bożej oraz wielu łask Bożych . Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o chorych i cierpiących.
 6. Na zakończenie tradycyjnie serdeczne podziękowania dla dbających o estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać za serce, czas i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty.
Please follow and like us: