Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa, 26.12.2021 rok

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa, 26.12.2021 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. W czasie każdej Mszy Św. jest możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Z okazji rozpoczynającego się w sobotę Nowego Roku wszystkim Parafianom i Gościom składamy serdeczne życzenia pomyślności i Bożego błogosławieństwa. Niech Święta Rodzina weźmie nas pod swoją opiekę w nadchodzącym roku. Niech błogosławi wszystkim rodzinom, aby były ogniskami pokoju i miłości.
  2. W piątek 31 grudnia z racji ostatniego dnia roku podczas Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy w kończącym się roku. Po Mszy Św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczny śpiew hymnu Ciebie Boga wysławiamy.
  3. W sobotę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze Św. jak w każdą niedzielę.
  4. We wtorek spotkanie grupy biblijnej Abba. Zapraszamy wszystkich chętnych do roważania Słowa Bożego.
  5. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, oraz nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
  6. W związku z trwającą epidemią w tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Podobnie jak w zeszłym roku będziemy odwiedzać naszych parafian wyłącznie na indywidualną prośbę. Prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia księdza, najlepiej na kartce, podając swój adres, telefon i uwagi dotyczące terminu kolędy, którą rozpoczniemy od 3 stycznia.
  7. W dniu 31 grudnia nie ma obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku i obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Ksiądz kardynał Kazimierz Nycz udzielił na ten dzień dyspensy.
  8. Składamy serdeczne podziękowania dla dbających o wystrój i czystość naszej świątyni. Dziękujemy szczególnie wszystkim, którzy włączyli się do pomocy w przygotowaniu świątecznego wystroju kościoła. Bóg zapłać za ofiarność na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

Please follow and like us: